Trendy

13. března 2019 13:00

redakce Prima Zoom

Záchrana rodin s dětmi a zvířaty: Tyto potahy poslouží jako druhé čalounění

Máte doma kočku nebo psa? Pak jistě víte, že chlupům na sedačce se neubráníte, často slouží jako pelíšek nebo taky jako škrabadlo. A co teprve děti, které si ze sedačky dělají hrací koutek.

Je složité udržet pohovku čistou bez všech těch skvrn od jídla, pití nebo barviček.Nejvíc dostávají zabrat sedačky právě v rodinách sdětmi nebo zvířecími mazlíčky.Poradíme vám, jak je ochránit.

Pořiďte si napínací potahy a můžete být v klidu. Napínací potahy jsou běžnou součástí domácností například v Itálii, Německu, Turecku nebo třeba Španělsku. Právě ztěchto zemí společnost decoDoma napínací potahy dováží. Fungují v podstatě jako druhé čalounění a vykouzlí zbrusu novou sedačku z té původní. Stejně jako vy si oblékáte tričko, můžete sedačku obléct pomocí potahu do nového vzhledu. Potah překryje skvrny, díry a jiné nedostatky původní sedačky, která je ukrytá pod ním. Obepne celou sedačku včetně područek, boků a zadní části. Dokonale sedí, takže odpadají starosti s urovnáním věčně se shrnující deky.

Čalounění, které můžete dát do pračky

Bez obav si teď můžete pořídit světlý potah na sedací soupravu. Díky tomu, že ho lze sundat a dát do pračky, už nemusíte mít starost, když vaše děti na sedačce svačí, malují si nebo přiběhnou rovnou zvenku. To samé platí i vpřípadě domácích mazlíčků. Spotahem vám prostě odpadnou starosti o čistotu sedačky. Větší rozměry potahů (například na rohovou sedačku) se do běžné pračky většinou nevejdou, ale poradí si s ním v každé čistírně, kde mají větší pračku. Případně můžete skvrnu vyprat v ruce.

Napínací potahy jsou vysoce roztažitelné všemi směry a přizpůsobí se lehce každému typu sedací soupravy nebo křesla. Ideální je mít potahy dvoje, jedny dát do pračky a užívat si změnu s jinou variantou potahu. Vaše sedačka bude stále čistá. Bez zvířecích chlupů, takže se na ni bude moct posadit i návštěva.

Další tipy načištění potahů, třeba doporučení, jak odstranit žvýkačky, najdete ve videu:

Ochrana před drápky

Potahy vydrží i kočičí nebo psí drápky. Samozřejmě se může stát, že nějaké vlákno se vytáhne, ale jde zatáhnout nebo bez pohromy ustřihnout. Každopádně původní čalounění zůstane ochráněno. Dokonce potah přežije i psí drápání nebo kousání. Tedy pokud doma nemáte vyloženě destruktivní kousek, který se vám pomstí za to, že jste se zdrželi v práci. Potahy můžete využít na sedačky s klasickým textilním čalouněním, ale s použitím upevňovacích válečků i na kožené sedačky.

/* */


Přečtěte si také