reklama

Záchrana rodin s dětmi a zvířaty: Tyto potahy poslouží jako druhé čalounění

redakce Prima Zoom
13. března 2019
Máte doma kočku nebo psa? Pak jistě víte, že chlupům na sedačce se neubráníte, často slouží jako pelíšek nebo taky jako škrabadlo. A co teprve děti, které si ze sedačky dělají hrací koutek.
reklama

Je složité udržet pohovku čistou bez všech těch skvrn od jídla, pití nebo barviček.Nejvíc dostávají zabrat sedačky právě v rodinách sdětmi nebo zvířecími mazlíčky.Poradíme vám, jak je ochránit.

Pořiďte si napínací potahy a můžete být v klidu. Napínací potahy jsou běžnou součástí domácností například v Itálii, Německu, Turecku nebo třeba Španělsku. Právě ztěchto zemí společnost decoDoma napínací potahy dováží. Fungují v podstatě jako druhé čalounění a vykouzlí zbrusu novou sedačku z té původní. Stejně jako vy si oblékáte tričko, můžete sedačku obléct pomocí potahu do nového vzhledu. Potah překryje skvrny, díry a jiné nedostatky původní sedačky, která je ukrytá pod ním. Obepne celou sedačku včetně područek, boků a zadní části. Dokonale sedí, takže odpadají starosti s urovnáním věčně se shrnující deky.

Čalounění, které můžete dát do pračky

Bez obav si teď můžete pořídit světlý potah na sedací soupravu. Díky tomu, že ho lze sundat a dát do pračky, už nemusíte mít starost, když vaše děti na sedačce svačí, malují si nebo přiběhnou rovnou zvenku. To samé platí i vpřípadě domácích mazlíčků. Spotahem vám prostě odpadnou starosti o čistotu sedačky. Větší rozměry potahů (například na rohovou sedačku) se do běžné pračky většinou nevejdou, ale poradí si s ním v každé čistírně, kde mají větší pračku. Případně můžete skvrnu vyprat v ruce.

Napínací potahy jsou vysoce roztažitelné všemi směry a přizpůsobí se lehce každému typu sedací soupravy nebo křesla. Ideální je mít potahy dvoje, jedny dát do pračky a užívat si změnu s jinou variantou potahu. Vaše sedačka bude stále čistá. Bez zvířecích chlupů, takže se na ni bude moct posadit i návštěva.

Další tipy načištění potahů, třeba doporučení, jak odstranit žvýkačky, najdete ve videu:

Ochrana před drápky

Potahy vydrží i kočičí nebo psí drápky. Samozřejmě se může stát, že nějaké vlákno se vytáhne, ale jde zatáhnout nebo bez pohromy ustřihnout. Každopádně původní čalounění zůstane ochráněno. Dokonce potah přežije i psí drápání nebo kousání. Tedy pokud doma nemáte vyloženě destruktivní kousek, který se vám pomstí za to, že jste se zdrželi v práci. Potahy můžete využít na sedačky s klasickým textilním čalouněním, ale s použitím upevňovacích válečků i na kožené sedačky.

/* */

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama