reklama

Udělejte domácí koláčky štěstí a přivítejte čínský rok Tygra zvesela

Lenka Valjentová
31. ledna 2022
Čínský nový rok začíná letos 1. února. Vlády se ujme Tygr, celkově šťastné znamení, takže to vypadá, že štěstí může v roce 2022 potkat úplně každého. I když příchod čínského nového roku nijak zvlášť neslavíte, stejně se můžete pobavit a připravit domácí koláčky štěstí se zapečenou věštbou.
reklama

V roce vlády čínského znamení Tygra dojde k mnoha událostem, rozvíří se hladina dění ve všech důležitých oblastech. Všichni můžete zažívat velmi dynamický rok, který přinese uvolnění, ale také zocelení v profesních i osobních vztazích. Budete mít příležitost prosadit mnoho záležitostí, které jste odkládali nebo neměli energii je řešit. Tygr je celkově šťastné znamení, z každé situace najde cestu ven. Proto může štěstí v roce 2022 potkat každého. Je ale důležité mít na paměti, že kvůli nestálé povaze tygřího znamení se může štěstí velmi rychle obrátit v opak. Důležitá proto bude opatrnost.

Co konkrétně vás čeká podle čínského horoskopu v roce 2022 najdete podle roku svého roku narození.

Koláčky štěstí skrývají zapečenou věštbu

Koláčky štěstí nebo taky sušenky štěstí skrývají zapečenou věštbu, vzkaz nebo přání. Můžete dát přímo jeden kousek konkrétnímu člověku, nebo si každý může vybrat jeden z více koláčků. Už vymýšlení vzkazů je zábavné, ale ještě víc jejich předčítání! Stačí jen rozlousknout svůj koláček štěstí a osud naznačí, co vás čeká.

Domácí koláčky štěstí recept

Ingredience

 • 120 g hladké mouky
 • 120 g moučkového cukru
 • 80 g tuku
 • 6 bílků
 • špetka soli
 • několik kapek vanilkového extraktu

Příprava

 1. Nejdříve napište na malé obdélníčky papíru (zhruba 9 x 1,5 cm)  věštbu, přání nebo vzkaz.
 2. Lehce našlehejte 3 bílky, ale nesmí vzniknout sníh, přidejte špetku soli a moučkový cukr. Pak postupně po lžících vmíchejte mouku a rozpuštěný tuk. Nakonec vmíchejte tresť. Vypracujte hladké těsto.
 3. Na pečicí papír těsto v tenké vrstvě rozetřete do tvaru kolečka o průměru 8–10 cm. Vložte do trouby předehřáté na 150 °C a pečte asi 8 minut, okraje musí být jemně nahnědlé.
 4. Ještě horké kolečko stáhněte z papíru, doprostřed položte papírek, přeložte napůl a okraje stiskněte. Vzniklou taštičku ohněte silnější stranou přes okraj hrnečku cípy k sobě. Tvarovat se musí horké!!!
 5. Nechte vychladnout, ztvrdnout. Koláčky můžete dát třeba do formy na muffiny, aby udržely tvar a nerozbalily se, než vychladnou.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: prognózavěštěníkoláčky štěstíčínský rok Tygrakoláčky štěstí receptČínský nový rok
reklama