Užitková zahrada

7. dubna 2016 05:45

Markéta Zídková

Jak pěstovat 168 rostlin na ploše na ploše 2 x 3 m

Úroda větší a rychleji? Zkuste hydroponii.

Každý zahradník se chce na své zahrádce nadřít co nejméně a přitom vypěstovat co nejvíc plodů. Většinou se však pěkně nadře a ještě mu hrozí, že mu úrodu zničí sucho. Jen vzpomeňte na silný film Jean od Floretty, kde sucho zničilo celou úrodu. Aby tedy zahradník uspěl, může to zkusit netradičně. Třeba pomocí hydroponie – což je chytrý způsob pěstování rostlin na malé ploše. Rostliny rostou místo v půdě v živném roztoku v substrátu, nejčastěji v keramzitu. Tenhle hydroponický systém každému pěstiteli práci ušetří. Postavit jej není ani drahé, ani složité. Ukážeme vám, jak na to.

Hydroponie je pěstování rostlin bez půdy v živném roztoku. Podle systému a rostlin se přidávají hnojiva. Zdroj: Wikipedie

Hydroponické systémy se hodí na pěstování menších rostlin – tedy například bylinek, ředkviček nebo třeba na jahody. Při pěstování rostlin ve vertikálních systémech navíc nebudete muset klečet na zemi a hrbit hřbet při péči o sazeničky. Zároveň tak získáte prostor i na malé zahradě pro hodně rostlinek.

Návod na stavbu konstrukce najdete ve fotogalerii:

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také