Užitková zahrada

17. září 2017 06:00

Tereza Javorová

Konec léta? Pořiďte si převratný LotusGrill a užijte si barbecue uprostřed obýváku i na podzim

Pořádná grilovačka je bezesporu jedním z největších potěšení letních měsíců. Co ale dělat, když venku zavelí podzim k ústupu? Jednoduchá pomoc. Pořiďte si LotusGrill a přesuňte barbecue párty do obýváku!

Německo sice není zrovna grilovací Mekka, ale na funkční vynálezy jsou západní sousedé machři. Před pár lety se v Německu objevil na trhu gril, který je téměř malým zázrakem. V každém případě znamená revoluci v grilování. Jeho unikátní vlastnosti vám umožní nestresovat se s počasím nebo prostorem a rozbalit barbecue na balkoně, v obýváku nebo kuchyni. LotusGrill spojuje tradiční grilování na dřevěném uhlí anejnovější technologie, díky kterým si můžete své oblíbené grilované speciality připravit prostě kdekoliv akdykoliv.

Jak to funguje?

Zásadní slovo je “bezkouřový”. Tím je vysvětleno, jak je možné grilovat uvnitř interiéru a neudusit se. A jak to funguje? LotusGrill má vsobě zabudovaný ventilátor, poháněný obyčejnými tužkovými bateriemi, který vhání vzduch do zásobníku dřevěného uhlí. Díky tomuto řešení je uhlí nahřáto již během 2–3 minut agrilovací teplotu můžete pomocí otočného ovladače intenzity přívodu vzduchu pocelou dobu grilování plynule ovládat. Díky této technologii apoužitím 100% přírodního bukového uhlí je LotusGrill zcela bezkouřový. Vnější plášť grilu se nikdy nezahřívá, což zaručuje plnou mobilitu abezpečnost během grilování. Díky bezpečnostním svorkám nedochází kúniku žhavých uhlíků a bát se nemusíte ani připřevržení grilu. Díky své malé váze a praktickétašce pro přenos, která je standardní součástí balení, je navíc úžasně mobilní. Utáhne grilovačku pro pět hladových krků a to po dobu až 90 minut na jeden “pohon” z dřevěného uhlí.

Bát se nemusíte ani nepříjemného drhnutí roštu. Výrobci mysleli zkrátka na vše a jak rošt, tak vnitřní odkapávací mísa jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli, o kterou se snadno postará vaše myčka na nádobí

Lahodný i pro oko

Nebyli by to Němci, kdyby se na bezkouřový grill nedalo i pěkně dívat. S jeho designem si natolik pohráli, že získal prestižní ceny jako RedDot Design Award 2013 nebo DesignPlus 2013. LotusGrill si můžete pořídit nejen vklasické černé barvě, ale ivdalších pěti barevných variacích od limetkově zelené přes červenou, fialovou po žlutou nebo oranžovou. Zkrátka, aby se vám pěkně hodil k interiéru, až se budete ládovat steakem a dívat se, jak venku řádí podzimní plískanice.

(ku)

Další články:


Přečtěte si také