Vánoce

1. prosince 2021 07:00

redakce Prima Zoom

V Bílém domě je letos 41 stromků. Jeden z nich Joe Biden ozdobil Trumpovou fotkou

Jedna z nejočekávanějších událostí adventu je, jak americký prezident vyzdobí Bílý dům na Vánoce. Dekorace jsou vždycky plné symboliky, odkazů na dějiny i současnost USA a musí ohromit. Joe Biden vsadil na tradice.

Udělal tak podobnou věc jako jeho předchůdce Donald Trump. Ten po několika letech, kdy byl kritizovaný za kýčovitost nebo vysmívaný, že jeho červené vánoční stromky vypadají jak z krvavého hororu, zbrzdil a nechal vyzdobit Bílý dům klasicky. Možná se čekalo, že Biden bude chtít radikální změnu, jenže se ukázalo, že nový americký prezident takovou pozornost budit nechce.

Stromek s fotkami prezidentů

Tématem letošních dekorací jsou „dárky od srdce“, takže východní vchod je ozdobený velikými dárkovými krabicemi a nad krby visí punčochy, do kterých Američané dostávají dárky. Zajímavý je i stromek ozdobený zarámovanými fotografiemi bývalých amerických prezidentů překvapivě včetně Donalda Trumpa.

Za pozornost určitě stojí tradiční miniatura Bílého domu vyrobená z perníku nebo stromky obsypané fialovými koulemi, že ani není vidět jehličí. Jeden ze stromků také upozorňuje na padlé vojáky. Celkově se na dekorace spotřebovaly téměř dva kilometry stuh, deset tisíc ozdob nebo tři stovky svíček.

Sdílejte článek

Přečtěte si také