Vánoce

4. prosince 2020 08:00

redakce Prima Zoom

Poslední Vánoce Donalda Trumpa v Bílém domě se nesou v duchu tradic a oslavují lékaře

Jako každý rok měla první dáma Spojených států na starost sváteční výzdobu sídla amerických prezidentů. Melania Trump letos vsadila na tradice, množství stromků a typické vánoční kombinace barev. Bílý dům rozsvítila tisíci světélek.

První dáma letos na rozdíl od minulých let neexperimentovala. Nejvíc veřejnost překvapil nápad zroku 2018, kdy nechala vyzdobit chodbu vBílém domě jasně červenými stromky, které připomínaly potoky krve ze známého horou Osvícení. Poslední Vánoce, kdy Tumpovi tráví vBílém domě, jsoutak čistě tradiční a ničím nepřekvapují.

Interiéry zaplnilo 62 vánočních stromků, 106 věnců, 366 metrů řetězů a 3 200 světélek. Výzdoba má také vzdát hold lidem, ať už profesionálům, nebo dobrovolníkům, kteří vprvní linii bojují spandemií. Melania Trump nezapomněla ani na sté výročí uzákonění volebního práva pro Američanky a na počest sufražetek vyzdobila knihovnu. Ve východní kolonádě, kde před dvěma lety stály kontroverzní rudé stromky, jsou dnes černé vázy srostlinami ze všech padesáti států USA.

Ačkoli letos unikla nahrávka, kde si Melania Trump stěžuje kamarádce na to, že se musí starat o vánoční výzdobu Bílého domu, první dáma věnovala výzdobě hodně energie a sozdobami rozhodně nešetřila.

Další články o Bílém domě:


Přečtěte si také