Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Bílé Vánoce bez sněhu: Jak zařídit pohádkové svátky jako z Ladových obrázků?

Vánoce na blátě se už staly každoroční realitou. Pokud nemůžete utéct do hor nebo někam na sever Evropy, vyzkoušejte nějaký z našich tipů, abyste přivolali ladovské Vánoce do svého obýváku. Venku může být ošklivo, ale doma budete mít tradiční Vánoce jako dřív.
Vydáno: 14.12.2017
Bílé Vánoce si dokážeme zařídit i bez vhodného počasí
Autor: istock.com Bílé Vánoce si dokážeme zařídit i bez vhodného počasí
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Umělý sníh

Pořídíte ho lacino na internetu nebo v papírnictví. Netaje a můžete ho použít jak pro dekorace v interiéru tak i v exteriéru. Musíte počítat s tím, že na jeho úklid budete potřebovat vysavač, ale během svátků dokáže vykouzlit zimní atmosféru, i když za okny bude pršet. Pokud se s ním nechcete uklízet, nasypte ho třeba do sklenic a přidejte vánoční ozdoby, namísto sněžících těžítek tak budete mít vkusnou dekoraci, která vám dům ani nezašpiní.

Dekorace s umělým sněhem vypadají skvěle Foto: Dekorace s umělým sněhem vypadají skvěle. Foto: Pinterest.com

Sváteční polystyren

Tenhle materiál nevypadá nijak vábně, ale člověk se s ním vesměs setká v podobě ochranného materiálu pro přepravu a nebo na výrobu věnců. Jenže z polystyrenu se vyrábějí i koule, které připomínají ty sněhové. Dělají se z něj také kužely, které vypadají jako minimalistické vánoční stromky. Obojí seženete na internetu. Ceny koulí se pohybují od korun po desetikoruny až stovky u těch opravdu velkých, ale pokud si pořídíte různě velké koule menších rozměrů, nevyjde vás to draho a můžete s nimi vytvořit hezkou sněhovou dekoraci, přidejte k tomu polystyrenový kužel, na který připíchnete pár ozdob, a sněhová pohádka třeba na stůl je hned hotová.

Pod sněhové koule z polystyrénu můžete dát led žárovky a vkusou minimalistickou dekoraci máte na světě Foto: Pod sněhové koule z polystyrenu můžete dát led žárovky a vkusou minimalistickou dekoraci máte na světě. Foto: Pinterest.com

Bílé dekorace

Zimní atmosféru do bytu vnesou i bílé dekorace. Můžete vystříhat sněhové vločky z papíru, jako se to dělávalo na základní škole. Když jich bude hodně, vyrobte z nich girlandy a pověste je do pokoje. Pokud jich bude více, váš pokoj bude vypadat, jako by v něm sněžilo! Jinak vám ale poslouží i bílé dekorace. Čím více jich dáte vedle sebe a přes sebe, tím lépe to bude vypadat. Jednotný odstín neutrální bílé zaručuje menší riziko, že zdobení přeplácáte.

Nechte zamrznout okna

Mráz si můžete koupit ve spreji a nebo si ho můžete vyrobit. Bude vám na to stačit epsomská sůl, tu pořídíte na různých e-shopech, čisticí prostředek na nádobí a voda. Ohřejte vodu, rozpusťte v ní epsomskou sůl a přidejte čisticí prostředek. Potom nanášejte na okna, po kterých se rozběhne umělý mráz. Jak na to, najdete ve videu:

Umělý mráz

Použijte bílou barvu

Co takhle vzít štětec a bílou vodou ředitelnou barvu a nanést ji třeba na šišky, které posbíráte v parku? Hned dostanou vánoční vzhled a když je spojíte s dalšími bílými dekoracemi, vytvoříte přírodní jednoduchou ozdobu.

Bílá barva na šiškách dokáže divy Foto: Bílá barva na šiškách dokáže divy. Foto: istock.com

(mh)

Další tipy pro Vánoce 2017 najdete zde:

Klasické barvy rozzáří Vánoce

Udělejte si tradiční Vánoce. Jaké barvy vybrat a kde je použít?

Online nákupy ušetří čas i peníze

Nákupy online, jak je v pohodě zvládnout? Dárky objednáte snadno díky těmto tipům

Jak si zařídit vánoční pohodu?

Vánoční pohoda: Jak si svátky užít bez stresu? Vyzkoušejte následující tipy

Článek je zařazen v: Vánoce , dekorace , sníh , ozdoby
Reklama