Vánoce

14. prosince 2017 07:59

Matouš Hartman

Bílé Vánoce bez sněhu: Jak zařídit pohádkové svátky jako z Ladových obrázků?

Vánoce na blátě se už staly každoroční realitou. Pokud nemůžete utéct do hor nebo někam na sever Evropy, vyzkoušejte nějaký z našich tipů, abyste přivolali ladovské Vánoce do svého obýváku. Venku může být ošklivo, ale doma budete mít tradiční Vánoce jako dřív.

Umělý sníh

Pořídíte ho lacino na internetu nebo v papírnictví. Netaje a můžete ho použít jak pro dekorace vinteriéru tak i v exteriéru. Musíte počítat stím, že na jeho úklid budete potřebovat vysavač, ale během svátků dokáže vykouzlit zimní atmosféru, i když za okny bude pršet. Pokud se sním nechcete uklízet, nasypte ho třeba do sklenic a přidejte vánoční ozdoby, namísto sněžících těžítek tak budete mít vkusnou dekoraci, která vám dům ani nezašpiní.

Dekorace s umělým sněhem vypadají skvěle. Foto: Pinterest.com

Sváteční polystyren

Tenhle materiál nevypadá nijak vábně, ale člověk se sním vesměs setká vpodobě ochranného materiálu pro přepravu a nebo na výrobu věnců. Jenže zpolystyrenu se vyrábějí i koule, které připomínají ty sněhové. Dělají se zněj také kužely, které vypadají jako minimalistické vánoční stromky. Obojí seženete na internetu. Ceny koulí se pohybují od korun po desetikoruny až stovky u těch opravdu velkých, ale pokud si pořídíte různě velké koule menších rozměrů, nevyjde vás to draho a můžete snimi vytvořit hezkou sněhovou dekoraci, přidejte ktomu polystyrenový kužel, na který připíchnete pár ozdob, a sněhová pohádka třeba na stůl je hned hotová.

Pod sněhové koule z polystyrenu můžete dát led žárovky a vkusou minimalistickou dekoraci máte na světě. Foto: Pinterest.com

Bílé dekorace

Zimní atmosféru do bytu vnesou i bílé dekorace. Můžete vystříhat sněhové vločky zpapíru, jako se to dělávalo na základní škole. Když jich bude hodně, vyrobte znich girlandy a pověste je do pokoje. Pokud jich bude více, váš pokoj bude vypadat, jako by vněm sněžilo! Jinak vám ale poslouží i bílé dekorace. Čím více jich dáte vedle sebe a přes sebe, tím lépe to bude vypadat. Jednotný odstín neutrální bílé zaručuje menší riziko, že zdobení přeplácáte.

Nechte zamrznout okna

Mráz si můžete koupit ve spreji a nebo si ho můžete vyrobit. Bude vám na to stačit epsomská sůl, tu pořídíte na různých e-shopech, čisticí prostředek na nádobí a voda. Ohřejte vodu, rozpusťte vní epsomskou sůl a přidejte čisticí prostředek. Potom nanášejte na okna, po kterých se rozběhne umělý mráz. Jak na to, najdete ve videu:

Použijte bílou barvu

Co takhle vzít štětec a bílou vodou ředitelnou barvu a nanést ji třeba na šišky, které posbíráte vparku? Hned dostanou vánoční vzhled a když je spojíte sdalšími bílými dekoracemi, vytvoříte přírodní jednoduchou ozdobu.

Bílá barva na šiškách dokáže divy. Foto: istock.com

(mh)

Další tipy pro Vánoce 2017 najdete zde:

Sdílejte článek

Přečtěte si také