Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Vánoční pohoda: Jak si svátky užít bez stresu? Vyzkoušejte následující tipy

Vánoce mají být chvíle pohody, ale dost často to jsou chvíle stresu, když třiadvacátého ještě není nic hotového a šestadvacátého jste už tak přejedení, že si myslíte, že nedožijete silvestra. Důležité je na svátky se připravit a během nich neřešit hlouposti.
Vydáno: 17.12.2017
Jak si zařídit vánoční pohodu?
Autor: istock.com Jak si zařídit vánoční pohodu?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nakupte s předstihem

Základní rada. Každý z nás to zažil; stojíte v přeplněném nákupáku a to jediné, co chcete, je rychle utéct. Je více cest, jak se mačkání v obchodech vyhnout.

Udělejte si seznam lidí, které chcete obdarovat, a pište si k němu tipy. Vejde se vám do poznámkové části diáře a pomůže vám vánoční nakupování zorganizovat. Tohle ostatně můžete udělat už v lednu s tím, že si nemusíte zapisovat vyloženě vánoční dárky, ale třeba i ty narozeninové. Dárky tak budete kupovat průběžně a vyhnete se prosincovému stresu.

Nebo si vyhraďte jeden večer, sedněte si k počítači a projeďte eshopy. Seženete tam spoustu zajímavých věcí a dárky za vámi přijdou samy, nebudete muset nikam chodit. Navíc můžete ušetřit díky nižším cenám oproti kamenným obchodům a zároveň udržet přehled o tom, kolik jste za dárky utratili. Nemusíte se omezit jen na české eshopy, dárky vám pošlou prakticky z celého světa. Tady ale pozor na podmínky. Více o nich informujeme zde:

Online nákupy ušetří čas i peníze

Nákupy online, jak je v pohodě zvládnout? Dárky objednáte snadno díky těmto tipům

Nedělejte, co dělat nemusíte

„Mám deset druhů,“ říkávala babička, než zjistila, že si může cukroví objednat od známé, která zásobuje své okolí. Pokud si pečení cukroví vyloženě neužíváte, tak to prostě nedělejte. K čemu vám bude, když strávíte spoustu hodin u trouby a všechno to stejně zmizí za pár chvil? Cukroví se dá objednat a nemusí se jednat o něco ze supermarketu. Zjistěte si, kdo ve vašem okolí peče, a nakonec zjistíte, že se vyplatí za to zaplatit. Váš čas je mnohem dražší.

Napéct může někdo jiný Foto: Napéct může někdo jiný. Foto: istock.com

Pusťte si vánoční filmy

Je to nejrychlejší cesta k vánoční pohodě. Podívejte se do programu a vyberte si. Můžete sáhnout po klasických pohádkách a nebo i amerických romancích. Důležité je, abyste se cítili uvolněně a film s nenáročným příběhem a načančanou atmosférou tomu pomůže.

Vyzdobte si dům

Ozdoby fungují podobně jako vánoční filmy. Při pohledu na dekorace hned dostanete sváteční náladu. Nemusíte vymýšlet nic složitého, stačí adventní věnec, betlém a pár ozdob do oken a můžete si odpočinout.

Vypněte

Dost často to neumíme, ale během svátků je to potřeba dvakrát tolik. Chcete přece lenošit na gauči a koukat se na pohádky a nekontrolovat maily. Pokud nejste záchranář, tak s největší pravděpodobností všichni pochopí, že jim odpovíte až sedmadvacátého ráno.

(mh)

Další články:

Klasické barvy rozzáří Vánoce

Udělejte si tradiční Vánoce. Jaké barvy vybrat a kde je použít?

Víte, co je to hygge?

Hygge je dánský recept na domácí štěstí, který okouzlil svět. Zkuste ho vyčarovat i u vás doma

Kvalitnější spánek můžete mít díky pár tipům

Jak se pořádně vyspat? Vyzkoušejte následující tipy na usínání i kvalitní spánek

Článek je zařazen v: Vánoce , odpočinek , relax , pohoda , vánoční svátky , vánoce 2017
Speciály: Vánoce 2017
Reklama