Vánoce

17. prosince 2017 07:59

Matouš Hartman

Vánoční pohoda: Jak si svátky užít bez stresu? Vyzkoušejte následující tipy

Vánoce mají být chvíle pohody, ale dost často to jsou chvíle stresu, když třiadvacátého ještě není nic hotového a šestadvacátého jste už tak přejedení, že si myslíte, že nedožijete silvestra. Důležité je na svátky se připravit a během nich neřešit hlouposti.

Nakupte spředstihem

Základní rada. Každý znás to zažil; stojíte vpřeplněném nákupáku a to jediné, co chcete, je rychle utéct. Je více cest, jak se mačkání vobchodech vyhnout.

Udělejte si seznam lidí, které chcete obdarovat, a pište si kněmu tipy. Vejde se vám do poznámkové části diáře a pomůže vám vánoční nakupování zorganizovat. Tohle ostatně můžete udělat už vlednu stím, že si nemusíte zapisovat vyloženě vánoční dárky, ale třeba i ty narozeninové. Dárky tak budete kupovat průběžně a vyhnete se prosincovému stresu.

Nebo si vyhraďte jeden večer, sedněte si kpočítači a projeďte eshopy. Seženete tam spoustu zajímavých věcí a dárky za vámi přijdou samy, nebudete muset nikam chodit. Navíc můžete ušetřit díky nižším cenám oproti kamenným obchodům a zároveň udržet přehled o tom, kolik jste za dárky utratili. Nemusíte se omezit jen na české eshopy, dárky vám pošlou prakticky zcelého světa. Tady ale pozor na podmínky. Více o nich informujeme zde:

Nedělejte, co dělat nemusíte

„Mám deset druhů,“ říkávala babička, než zjistila, že si může cukroví objednat od známé, která zásobuje své okolí. Pokud si pečení cukroví vyloženě neužíváte, tak to prostě nedělejte. Kčemu vám bude, když strávíte spoustu hodin u trouby a všechno to stejně zmizí za pár chvil? Cukroví se dá objednat a nemusí se jednat o něco ze supermarketu. Zjistěte si, kdo ve vašem okolí peče, a nakonec zjistíte, že se vyplatí za to zaplatit. Váš čas je mnohem dražší.

Napéct může někdo jiný. Foto: istock.com

Pusťte si vánoční filmy

Je to nejrychlejší cesta kvánoční pohodě. Podívejte se do programu a vyberte si. Můžete sáhnout po klasických pohádkách a nebo i amerických romancích. Důležité je, abyste se cítili uvolněně a film snenáročným příběhem a načančanou atmosférou tomu pomůže.

Vyzdobte si dům

Ozdoby fungují podobně jako vánoční filmy. Při pohledu na dekorace hned dostanete sváteční náladu. Nemusíte vymýšlet nic složitého, stačí adventní věnec, betlém a pár ozdob do oken a můžete si odpočinout.

Vypněte

Dost často to neumíme, ale během svátků je to potřeba dvakrát tolik. Chcete přece lenošit na gauči a koukat se na pohádky a nekontrolovat maily. Pokud nejste záchranář, tak snejvětší pravděpodobností všichni pochopí, že jim odpovíte až sedmadvacátého ráno.

(mh)

Další články:


Přečtěte si také