Vánoce

19. prosince 2022 09:30

redakce Prima Living

Vánoční stromek v nevánočních barvách? Může být krásný, ale chce to vkus

Černé nebo tyrkysové ozdoby na vánočním stromku? Možná nesouhlasně vrtíte hlavou. Dejte jim ale šanci a uvidíte, že netradiční barvy mohou být nádherné a vánoční.

Většina z nás nedá dopustit na klasické vánoční barvy, tedy červenou, zlatou, bílou či stříbrnou. Občas připustíme trochu růžové nebo oranžové, ale jen tak, aby to nebilo do očí. Pokud chcete být letos trochu nekonvenční, zkuste vsadit na barvy, které do tradiční vánoční palety většinou nepaří. Ale je to škoda!

Růžové nebo tyrkysové ozdoby na vánočním stromku? To pro mnohé zavání pořádným kýčem a nedostatkem elementárního vkusu. Když se to ale povede a nesklouznete k lacinosti, může to být opravdu krásná a jedinečná podívaná!

Růžová

Brrr, říkáte si. Horší barvu na vánoční strom si ani představit neumíte? Bude to jako v domečku pro Barbíny. Jde však o to, jakou růžovou zvolíte a jak celou záležitost uchopíte. Zapomeňte na tóny cukrové vaty a dětských plastových hraček, ale soustřeďte se na romantickou a zasněnou starorůžovou. Můžete ji směle kombinovat se zlatou, ale i bílou nebo stříbrnou barvou.

Pudrová s podtóny béžové nebo meruňkové je správný odstín letošních Vánoc u vás doma. Stromek nedělejte moc moderní, ať krásně vyzní její viktoriánský půvab. Až přijde návštěva, neodtrhnou od vašeho romantického stromku oči.

Fialová

S fialovou se o Vánocích trochu počítá, ale je to taková barva na výpomoc k těm výraznějším a tradičnějším. Co kdybyste jí letos dali šanci zazářit a stát se vlajkovou lodí vaší vánoční nálady?

Fialová působí opravdu magicky a tajemně, vykouzlí vám tu správnou atmosféru. Krásně si rozumí se zlatou a stříbrnou. Nejlépe vynikne, když nebudete na fialových prvcích šetřit a necháte je s jasným záměrem vyniknout ve velkém!

Modrá

Ani modrá není úplný vánoční outsider, ale my hledáme modrou, která nebude křičet na sto honů, jako azurová obloha.

Budete nadšeni originalitou a klidem, který kolem sebe bude modrý stromek šířit. Nekombinujte ho ale s tradiční bílou a červenou, ať výzdoba nevypadá jako trikolora. Kupodivu skvěle a vánočně vypadá modrá s hnědou a zlatou. Prostě modrá je dobrá, i o Vánocích.

Zelená

Zelená na zelené, že se vám to nezdá? Nebojte se, když pořídíte stromek se zelenými dekoracemi, barva ozdob nezanikne. Může být klidně zelená až tyrkysová jako hladina moře nebo v tónech zimního mechu a lišejníku. Takový stromek bude působit velice decentně a jedinečně zároveň.

Černá a bílá

Kombinace “black’n’white” je naprostá bomba! Luxusní záležitost pro náročné, která uvede přátele a příbuzné v totální úžas. Působí elegantně, jediněčně, rozmarně i luxusně zárověň, a přitom vánočně. Skvěle s ní souzní zlatá i stříbrná. Vaše Vánoce budou s černobílou naprosto nezapomenutelné!

Zdroj: Redakce Prima Living, autorský článek


Přečtěte si také