Bydlení

24. května 2019 06:00

redakce Prima Zoom

Vyberte si z 22 minidomů. Tento kemp nabízí originální alternativu ke klasických chatkám. Podívejte se

V malém coloradském městě Lyons najdete údajně největší hotel z minidomků na světě. Každá stavba v něm je jiná a areál připomíná klasické kempy s chatičkami. Tady ale sledují nejposlednější trendy. Minidomy jsou totiž fenoménem.

Drahé bydlení se projevilo ve zmenšování obytné plochy domů i bytů. A pak přišly minidomky. Nejprve je stavěli nadšenci, kteří chtěli ušetřit a žít ekologicky. Teď už existují firmy, které se na stavbu minidomků specializují.

Od toho byl jen krok khotelovému resortu WeeCasa poskládanému přímo zminidomů. Můžete si tak třeba na víkend vyzkoušet, jak se žije těm, kteří se rozhodli trend následovat. Vaše pohodlí se trochu omezí, ale sníží se vaše ekologická stopa a budete blíže přírodě.

Podívejte se, jak jsme v pořadu Jak se staví sen budovali domek z kontejneru pro důchodkyni, která žije v chatové osadě:

Minidomky vresortu nabízejí prostor pro dva až šest nocležníků a patří ktěm klasičtějším. Vesměs nejsou minimalistické, spíše připomínají tradiční chaty. Jsou vybavené jako hotelové pokoje, mají i topení pro chladnější noci.

Podívejte se do galerie, jak to vminidomcích vypadá:

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také