reklama

Velikonoce ve znamení macešek: Půvabné květy, které dlouho kvetou a nerozhodí je ani jarní chladná rána

redakce Prima Zoom
8. dubna 2019
Pravou krásu macešek objevujeme teprve v posledních letech. Jsou odolné, vytvářejí stále nové a nové květy, snesou pobyt v místnosti i na chladném balkoně. To vše je přímo předurčuje k tomu, aby se staly báječnou velikonoční dekorační květinou.
reklama

Velikonoce ve znamení macešek: ve spojení s mechem

Tmavá zeleň mechu dokáže pro macešky vytvořit působivé pozadí, na kterém nádherně vyniknou. Obalte polystyrenová vejce mechem, který zafixujete provázkem, a dozdobte květy macešek. Nebo mechem zakryjte nevzhledné plastové květináče.

Velikonoce ve znamení macešek: rozkvetlé kraslice

Na výrobu rozkvetlých kraslic využijte papírové ubrousky se vzorem macešek a pomněnek. Opatrně je vystřihněte, oddělte pouze vrchní, potištěnou vrstvu a na vyfouknuté vajíčko nalepte lepidlem typu herkules.

Velikonoce ve znamení macešek: jarní věnečky

Základ věnce vytvořte například z větviček buxusu a ty pak nazdobte květy macešek. Tohle nebude zrovna trvanlivá dekorace, ale krásná ano, to se musí uznat.

Velikonoce ve znamení macešek: výzdoba stolu

Něžně bílé drobnokvěté macešky můžete vysadit i do půlek skořápek nebo do větší mísy. V každém případě vznikne něžná velikonoční dekorace.

Velikonoce ve znamení macešek: nápadité balení

Macešky většinou zakoupíte v nevzhledných umělohmotných květináčích. Pokud je plánujete někomu věnovat, pořiďte jim nápaditý kabátek.

Velikonoce ve znamení macešek: v proutěném hnízdě

Pro venkovní dekoraci můžete využít i přírodní materiály, jako je březové proutí. Stočené kolem květináče ve stylu hnízda bude maceškám velmi slušet.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama