Velikonoce ve znamení macešek: Půvabné květy, které dlouho kvetou a nerozhodí je ani chladná rána

Pravou krásu macešek objevujeme teprve v posledních letech. Jsou odolné, vytvářejí stále nové a nové květy, snesou pobyt v místnosti i na chladném balkoně. To vše je přímo předurčuje k tomu, aby se staly báječnou velikonoční dekorační květinou.

Velikonoce ve znamení macešek: Vytvořte ozdobnou manžetku

Nevzhledné plastové květináčky, ve kterých se prodávají sazeničky macešek, ale samozřejmě i ostatních květin, můžete zakrýt jednoduchou manžetkou z juty, ale i z obyčejného novinového papíru nebo kusu barevné látky. Přes manžetu uvažte jednoduchou mašli a můžete vyrazit na jarní návštěvu i s vlastnoručně připravenou malou pozorností.

Velikonoce ve znamení macešek: Rozkvetlé kraslice

Na výrobu rozkvetlých kraslic využijte papírové ubrousky se vzorem macešek. Opatrně je vystřihněte, oddělte pouze vrchní, potištěnou vrstvu a na vyfouknuté vajíčko nalepte lepidlem typu herkules.

Pokud však chcete na kraslice využít i živé květy macešek, pak je opatrně rozložte na vajíčko, obalte gázou a dejte na 10 minut vařit do vody s cibulovými slupkami. Stejně můžete využít jakékolik jiné květy nebo listy rostlin.

Velikonoce ve znamení macešek: Výzdoba stolu

Vesele barevné drobnokvěté macešky můžete vysadit i do půlek skořápek nebo do větší mísy. V každém případě vznikne něžná velikonoční dekorace. Skořápky pak vyskládejte do papírové krabičky od vajíček a položte je na vyzdobený velikonoční stůl.

Velikonoce ve znamení macešek: Barevné velikonoční salátky

Macešky mají jedlé květy, proto je můžete využít i na výzdobu moučníků a dezertů. Krásně budou vypadat i jako součást jarních salátů.

Velikonoce ve znamení macešek: Rozkvetlé truhlíky

Macešky patří k nejotužilejším rostlinám, proto je mnohdy můžete vidět v truhlících za okny i uprostřed zimy. V každém případě s nimi můžete osazovat balkonové nádoby už velmi časně na jaře.

Zdroj: Simona Sedláčková, autorský článek

Sdílejte článek

Přečtěte si také