Zahrada

8. února 2018 05:00

Matouš Hartman

DIY: Udělejte si zahradu ve sklenici. Vyrobíte ji za pár minut, vydrží dlouho a ozdobí každou místnost

Nestíháte se starat o květiny, ale chtěli byste je doma? Řešením může být mossarium, tedy skleněné terárium pro mech. Vydrží dlouho, nevyžaduje téměř žádnou údržbu a ještě působí krásně v moderních interiérech.

Mossarium nahradí zahradu a stane se zajímavým prvkem interiéru nebo terasy. Mechové zahrádce ve sklenici se daří na stinných místech a vypadá úžasně. Je alternativou zvlášť pro ty, kteří nestíhají se o květiny starat a nebo pro ty, kteří chtějí zkusit něco netradičního namísto klasických květináčů.

Výhodou je to, že mossarium vyrobíte, umístíte tam, kde ho nebude vysušovat přímé sluneční světlo, a pak už jen občas doplníte trochu vody, aby nevyschlo, a máte po starostech.

Foto: Pinterest.com/etsy.com

Co budete potřebovat

Větší sklenici s víkem – ideálně nějakou ozdobnější, i když terárium pro mech si můžete udělat i ze zavařovačky

Menší kameny

Sušenou tilandsii – koupíte ji online nebo v květinářstvích, nepotřebujete jí moc, bude stačit i menší balení za pár desítek korun

Mech – ten ani nemusíte kupovat, stačí, když si uděláte vycházku do lesa

Foto: istock.com

Postup

Do čisté sklenice nasypte kamínky a zakryjte je vrstvou tilandsie Následně vlijte vodu až po tilandsii, aby mohla nasát vodu. Tím vytvoříte základ pro pěstování mechu. Ten umístěte na vlhkou tilandsii. A je hotovo.

Podívejte se do galerie na další mossaria, můžete být i kreativní a na mech umístit kamínky a další dekorace:

(mh)

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také