Velikonoce v modré: Využijte půvabné modřence na velikonoční dekorace

Blankytně modré hrozny květů modřenců můžete pro jejich skromnost a nenáročnost využít na nejrůznější velikonoční dekorace. Pěstované v květináči dokážou kvést několik týdnů, ale i ve váze vás budou těšit několik dnů. Jejich jednoduchá krása je naprosto univerzální. Hodí se do romantických vazeb i moderních aranžmá.

Nenáročné modřence jsou ideální cibulovinou pro velikonoční dekorace. Vytvořte si tradiční jarní věnec nebo moderní kokedamu.

Velikonoce smodřenci: krása vjednoduchosti

Nádoby zčirého skla si přímo říkají o nekomplikované aranžmá. Vyjměte modřence opatrně zkvětináče a propláchněte kořínky a cibulku pod tekoucí vodou, abyste je zbavili nánosů hlíny. Čisté rostlinky pak vyskládejte do misek či skleniček a zalijte trochou vody, ale jen po kořínky, cibulka už by měla být nad vodou.

Velikonoce smodřenci: jarní věnce

Dáte přednost krátkodobé výzdobě zživých květin, nebo upřednostníte květiny umělé, které vydrží po nekonečně dlouhou dobu? Pokud jsou vám bližší přírodní materiály, můžete na věnec opatrně připevnit celé rostliny modřenců, které díky cibulce chvilku nepohodlí zvládnou. Nezapomeňte je ale častěji rosit vodou zpostřikovače.

Velikonoce smodřenci: moderní kokedama

Japonský způsob pěstování květin vmechové kouli je vposledních letech u nás natolik oblíbený, že se prosadil i do velikonočních dekorací.

Velikonoce smodřenci: ve skořápce

Prázdné skořápky vajíček můžete využít jako jednoduché vázičky nebo květináčky. Drobným modřencům budou slušet obě varianty.

Velikonoce smodřenci: barevné ladění

Máte doma pár kousků čínského porcelánu nebo hned celou sbírku? Zkombinujte je snádherně modrou barvou modřenců. Tohle ladění tón vtónu je vážně dokonalé. A v kuchyni to modřencům velmi sluší!

Velikonoce smodřenci: tak trochu jiná barva

Modřence navzdory svému jménu nemusí být jen modré. I bílé odrůdy vypadají krásně, co říkáte?

Sdílejte článek

Přečtěte si také