návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

10 rostlin, které přitahují pozitivní a odpuzují negativní energii

22. 09. 2016, 12:56
1/10: Bambus
Bambus

Bambus je momentálně velmi populární rostlina, která podtrhne moderní vzhled domácnosti. Bambus ale také podporuje pozitivní energii, v Asii ho po tisíciletí pěstují jako symbol štěstí a prosperity. Podle feng-šui jeho vertikální tvar reprezentuje element dřeva, který  ovlivňuje naši životní energii, vitalitu a fyzickou aktivitu. Bambus vám tedy doma přinese pohodu a klid, naopak odežene závist.

 

2/10: Chryzantéma
Chryzantéma

Podzimní kráska vnese do vašeho domova pohodu a svěžest. Chryzantémy se doporučuje pěstovat na místech, kde se lidé často hádají, protože snižuje napětí, podporuje relaxaci a dobrou náladu. V budhismu chryzantéma symbolizuje čistotu a poctivost. Japonci a Číňané ji využívají i jako léčivku.

3/10: Tymián
Tymián

Od pradávna se tymián kromě léčivých účinků pěstoval i proto, že dokáže neutralizovat negativní energie, ochránit před nočními můrami a pročistit vzduch, podporuje zdravé sebevědomí.

4/10: Rozmarýn
Rozmarýn

Rozmarýn je skvělý pro fyzickou i duševní pohodu, dokáže také čistit vzduch v interiéru. Už od starověku byl využíván jako bylinka a léčivka. Skvělý je ovšem nejen při konzumaci, ale i jako pokojová rostlina, protože nádherně voní a dokáže natolik osvěžit vzduch, že zlepšuje náladu, zahání únavu a nespavost. Rozmarýn by si u vás měl rozhodně najít místo na osluněném okenním parapetu. 

5/10: Máta peprná
Máta peprná

Máta peprná je známá léčivka, která pomáhá proti nespavosti. Zároveň je to rosltina, která chrání před negativními energiemi a dokáže harmonizovat vztahy v rodině.

6/10: Máta klasnatá
Máta klasnatá (Mentha spicata)

Máta klasnatá na rozdíl od máty peprné není známá pro své léčivé účinky. Naši předci však věřili, že máta klasnatá chrání před zlem a kouzly - i když pravděpodobně nevěříte na čáry a kouzla, vyzkoušejte, jakou dokáže tato rostlina v interiéru vytvořit pohodu a pocit bezpečí.

7/10: Blahovičník (Eucalyptus)
Blahovičník (Eucalyptus)

O eukalyptu se věří, že přináší finanční prosperitu, proto ho možná tak často najdete v kancelářích.Chrání před negativními energiemi, odpuzuje závistivé a zlomyslné lidi. Podporuje i spánek.

8/10: Jasmín
Jasmín

Jasmín, známý také jako párová rostlina, posiluje vztahy a přitahuje pozitivní energii. Jeho sladká vůně (pokud nejste alergici) navozuje pocity štěstí a pohody. Po příchodu z práce vám pomůže zbavit se rychleji stresu a napětí. 

9/10: Kaktus
Kaktus

Kaktusy jsou krásné dekorativní rostliny, měly by však také chránit před zlými, závistivými lidmi. Také by měly být schopné absorbovat elektromagnetický smog z domácích přístrojů.

10/10: Aloe vera
Aloe vera

Aloe vera je dnes jedna z nejpopulárnějších rostlin v potravinovém i kosmetickém průmyslu. Zároveň však přináší i pozitivní energii a štěstí, odhání negativní energie.

reklama