Anglické muškáty: Královny mezi balkonovými květinami potřebují jarní střih
Anglické muškáty: Královny mezi balkonovými květinami potřebují jarní střih 2 Zdroj: istockphoto.com
Anglické pelargonie nebo také královské pelargonie či anglické muškáty, vás okouzlí velkými květy všech možných barev. Přes léto vyžadují dostatek tepla, ale zimu trávily na místech s teplotami nízkými. Právě nastává čas, kdy potřebují nově zastřihnout fazonku, aby jim to od května mohlo zase slušet na našich balkonech.
Anglické pelargonie (Pelargonium grandiflorum)
Nejkrásnější ze všech pelargonií mají nárok vyžadovat od nás trochu větší péči. Bohatě se nám odmění množstvím květů od sněhově bílé přes růžovou, lososovou a fialovou až po červenou barvu. První kříženci byli vyšlechtěni vAnglii. Jejich květy jsou jednoduché i plné, velké až 5 cm.
Anglické muškáty: Královny mezi balkonovými květinami potřebují jarní střih 3 Zdroj: istockphoto.com
Co kráskám vyhovuje, a co už ne
Milují teplá a slunečná stanoviště, ale ne polední úpal, mají rády čerstvý vzduch, ale ne vítr a průvan, potřebují pravidelnou zálivku, ale ne přemokřenou půdu. Pěstování vsamozavlažovacích truhlících jim nevyhovuje, jsou opravdu velmi citlivé na přemokření substrátu. Před každou zálivkou necháváme substrát vyschnout. Během letního období potřebují minimálně jednou týdně přihnojit hnojivem pro balkonové květiny nebo přímo hnojivem pro muškáty. Vzimě vyžadují umístění vchladnější suché místnosti nebo na chodbě steplotou okolo 12 °C, s dostatkem světla a slabou zálivku.
Anglické muškáty: Královny mezi balkonovými květinami potřebují jarní střih 1 Zdroj: istockphoto.com
Co sanglickými palargoniemi na jaře
Začátkem března pelargoniím seřízneme výhony asi o jednu třetinu, asi o polovinu zakrátíme kořeny a přesadíme je do nové zeminy. Můžeme zakoupit přímo substrát pro pelargonie.