Zahrada

16. června 2014 05:30

Markéta Zídková

Jahodami můžete osadit truhlíky ještě v červnu. Úrodu sklidíte na balkoně

Jahody do truhlíků

Jahod sice nebude záplava, ale přinesou vám radost z vlastní úrody. Jahody můžete pěstovat na balkoně a pokud vyberete správný druh, budete plody sklízet až do podzimu.

Jahody můžete sázet i v době, kdy hlavní sezóna vrcholí, tedy v červnu. Pro truhlíky jsou ideální druhy jahod, které nedělají odnože. Vhodné jsou tak například měsíční jahody, a to například odrůdy Rujana a Temptation. Jejich plody jsou sice menší, ale rostlina plodí od května do října. Můžete si vybrat ze dvou druhů plodů – červené a bílé.

Jak pěstovat jahody od června dále

Ideální dobou pro výsadbu je květen a červen, takže pokud jste tak ještě neučinili, máte stále čas.

Jahody zasaďte do kyselejšího substrátu s příměsí rašeliny, hnojivo zvolte přírodní – vždyť plody budete konzumovat. Granulované zapracujte rovnou při sázení.

Řešíte, kamdát jahody přezimovat? Poud není krutá zima, můžete je nechat na okně nebo přenést na balkon. Nezapomeňte je zalévat i v zimě, cca jednou za 4–6 týdnů. Mráz z půdy vytáhne vodu.

Jahody v truhlících nebudou trpět na žádné vážné choroby, průběžně odstraňujte staré tečkované listy, jinak je mohou ohrozit jen mšice, se kterými se vypořádáte pomocí postřiků na bázi pangamového oleje.

Na jaře vyměňte zeminu, odstraňte suché listy a pohnojte.

Podívejte se, jak jahody zpracovat:

Sdílejte článek