Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Cibuloviny sázíme na podzim. Poradíme, jak

Kdo zahradničí, ten to dobře ví: na podzim je potřeba se chystat na jaro.
Vydáno: 17.09.2014
Cibuloviny sázejte na podzim
Autor: Thinkstock Cibuloviny sázejte na podzim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

A platí to samozřejmě i o cibulovinách. Už teď si můžeme vybrat cibulky tulipánů, narcisů, hyacintů, krokusů a modřenců nebo i lilií, sněženek a bledulí a zasadit je. Zásadou je, že musí být zdravé, nesmí mít na sobě ani známku poškození. Sázet je můžeme do záhonů, ale i do květináčů.

Znáte naši Encyklopedii? Extra tip: osázejte jimi trávník a získáte na jaře nádherně kvetoucí pažit. Neznamená to, že byste v rámci trávníku museli vytvářet speciální záhon, který by vám pak komplikoval sekání trávy nebo hraní fotbálku. Jen vyryjte drn, půdu pohnojte, vysaďte cibulky a zase drn přiklopte. Na jaře vám ono místo rozkvete, po odkvětu se rostlinky zatáhnou a vy můžete přes ně sekat, aniž byste se o květinky museli bát.

Podívejte se na video, kde se dozvíte, jak cibuloviny správně zasadit. Nahlédnete tak zároveň na zahradu k Sašovi Hemalovi, nové tváři pořadu Receptář prima nápadů:

Sázíme cibuloviny
Sázíme cibuloviny

Podobné užitečné rady najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli ve 12.35 na Primě. Pokud jej nestihnete, tak pak v archivu u nás na webu na Prima PLAY.

Mohlo by vás zajímat:

Okrasná kapusta pochází z Japonska

Okrasná kapusta vám udělá parádu dlouho do zimy

Kompotovaná dýně chutná skvěle

DÝNĚ: Zavařování a kandování. Poradíme, jak si ji užít celoročně

Vypěstujte si hnojivo.

Vypěstujte si teď na podzim vlastní zelené hnojivo. Návod, jak na to


Článek je zařazen v:
Reklama