Zahrada

12. července 2017 12:23

Tereza Javorová

INSPIRACE: Vytvořte si vlastní originální květináče! Návod, jak na to

Originální květináče jsou skvělým doplňkem, který můžete hravě měnit. Inspirujte se, jak si můžete vytvořit vlastní domácí květináče, které vás budou bavit.

Pokojové rostliny jsou pro mnoho z nás nepostradatelnou součástí pěkného domova. Proč je tedy neusadit do nějakého originálního květináčku, do kterého vtisknete i kus sebe? Stačí pár věcí, které byste normálně vyhodili, a uvidíte, jaké pěkně jim neotřelé nádobky sednou. Do naší galerie jsme pro vás pár nápadů sesbírali.

Zdánlivě obyčejné hrnky a misky se mohou proměnit v jakýkoli kreativní květináček. Vezměte třeba pár stuh a zavázejte je kolem nádobky. Můžete ji i polepit různými kousky látek. Zajímavě pak vypadají nádobky, které oblepíte prostými dřevěnými kolíčky na prádlo.

Pokud nemáte na květiny místo, nemusíte se domácí zeleně hned vzdávat. Vezměte misku a pěkně ji omotejte provázkem, za nějž pak nádobu zavěsíte ke stropu. Tak se dá naložit i se skleničkami a zajímavými skleněnými láhvemi. Jako květináč však může posloužit třeba i starší plechovka nebo i nepoužívaný a těžko opravitelný hudební nástroj.

Možností je, jak uvidíte v galerii, opravdu mnoho. Ať vám jde práce od ruky a vaše další nápady, do čeho všeho usadit zelené rostlinky, ať jen srší!

(fis)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také