reklama

Zbavte se klíšťat na zahradě kolem domu pomocí těchto 5 jednoduchých triků

redakce Prima Living
15. července 2022
Nemusíte do lesa, klíště si bohužel snadno odnesete i z vlastní zahrady. Riziko hrozí jak na venkově, tak ve městě. Existuje však několik způsobů, které by měly množství členovců ve vašem trávníku snížit.
reklama

Základem je vytvořit prostředí, ve kterém se jim nebude pohodlně žít. Klíšťatům se líbí ve vysoké trávě a na stinných místech. Mnohé zahrady se tak mohou stát ideálním místem pro život těchto malých upírů.

Mimochodem, mnoho lidí považuje klíšťata za hmyz, ale patří mezi členovce, podobně jako roztoči a pavouci.

Hezky posečený trávník

Abyste omezili manévrovací prostor klíšťat, nezapomínejte sekat trávu i na těžko dostupných místech. Aneb zkracujte trávu i v rozích zahrady a za stromy, kam se nedostane sekačka. Tady se bude hodit starý dobrý srp.

Je to důležité, protože pokud s nebude klíšťatům líbit vašem udržovaném trávníku, o to více jich může být na okrajích, kde bývá vyšší tráva, větší vlhko a stín.

Prosluněná zahrada

Věnujte se i keřům a stromům. Klíšťatům se totiž bude dařit v jejich stínu. Dřeviny proto prostřihávejte, a když je vysazujete, snažte se, aby nebyly v těsné blízkosti, jakkoli to jinak vypadá efektně.

Přírodní bariéra

Záleží i na povrchu, po kterém se klíšťata pohybují. Zatímco v trávě si libují, štěrk nebo mulčovací kůru raději obejdou. Pokud chcete zabránit tomu, aby se klíšťata dostávala z travnaté plochy na cesty nebo na terasu, vytvořte štěrkovou nebo kůrovou bariéru. Klíšťata to zastaví a udrží jenom v trávě nebo na převislých větvích keřů.

Žádné vlhké dřevo

Skladujete na zahradě dřevo? Většinou ho máte vedle zahradního domku nebo někde u zdi. Mnohdy jde o vlhká a temná místa. Změňte to, dřevo by mělo být na místě, kde je sucho. Klíšťata se tak do něj nebudou schovávat.

Ať si slepice pochutnají

Tenhle tip využijete, jen pokud nemáte domácí mazlíčky, zejména kočky. Slepicím klíšťata chutnají. Využijte toho a vypusťte je na trávník. Je tu riziko, že vám ho zaneřádí, ale pokud jich nebude moc, zas k takové újmě nepřijdete. Slepice nesní všechna klíšťata, ale díky jednomu obědu sníží jejich počet.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-ticks/

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: dřevozahradastromtrávníkkeřklíštěparazititrávatipytrikymulčovací kůra
reklama