Zahrada

5. listopadu 2017 07:59

Matouš Hartman

Jak vypadá ideální rodinný dům? Tenhle je tradiční i moderní, podívejte se

Ideální místo k životu pro čtyřčlennou rodinu je určitě domek se zahrádkou. Když už se vám něco takového poštěstí, je také dobré dbát na to, jak je řešeno členění domu a pochopitelně i jaká je energetická náročnost stavby.

Polské rodince, která se rozhodla žít nedaleko Poznaně, se podařilo spojit ekologii s vhodným členěním prostoru. Díky návrhu studia Spacelab architektky Agnieszky Deptuły je vnitřní rozvržení koncipováno v podstatě jako jeden otevřený prostor, který propojuje jednotlivé části domu a spojuje ho i se zahradou.Rodina drží hodně při sobě, a tak jeden velký společný prostor byl ideálním řešením. Díky velkým oknům je barvami zářící zahrada neustále s obyvateli domu. Výhledy ven fungují jako velké, neustále se proměňující obrazy. Poskytují také velké množství denního světla. To vše přispívá k pozitivní atmosféře uvnitř i vně domku.

V takovém prostředí, jaké naleznete právě v tomto interiéru, vynikne síla mnohých uměleckých děl. Foto: www.sostudio.pl

Majitelé také oceňují výbornou energeticku kondici stavby. Ohřev vzduchu je v domě vzhledem k rekuperaci mnohem ekonomičtější. Příjemné je i tepelné čerpadlo a moderní pojetí inteligentní elektroinstalace a propojení audiovizuálních systémů. Díky tomu všemu je život v domě moderní, pohodlný a hlavně opravdu rodinný. Přesvědčte se sami v naší galerii:

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také