návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak žít s mravenci v zahradě

zidkovm , Vydáno: 10.06.2014
Mravenec obecný
Autor: KoS/Wikimedia Commons Mravenec obecný
I když člověk chce existovat v souladu s přírodou, jedna mravenčí kupička vedle druhé v trávníku může toto přesvědčení silně nabourat.

reklama

"Pilný jako mravenec," praví jedna lidová moudrost. Organizace života mravenčích kolonií fascinuje biology a sociology, majitel trávníku s malými dětmi má však pro vyspělé rozdělení sociálních rolí těchto tvorů mnohem menší pochopení.

Mravenci na zahradě

Pokud máte na trávníku jedno mraveniště vedle druhého, asi začnete přemýšlet, co s tím. Nejen že se člověku nechce sedat si do mraveniště, mravenčí kupičky také tupí nůž u sekačky, mravenci si na vaší zahradě pěstují mšice pro medovici a nezajímá je, že vy si chcete pěstovat růže, zelí nebo rybíz. Během několika týdnů dokážou zvednout dlažbu kolem domu, zkrátka a dobře je to vskutku činorodý hmyz. Pokud své zahradě chcete vládnou vy, je potřeba mravence poněkud omezit (ano, je to alibistický eufemismus).

Mravenci, mšice i housenky motýlů si dokážou vzájemně pomáhat

Mravenci, mšice a housenky si pomáhají. Jak a proč to dělají?

Mšice balkon

Jak zlikvidovat mšice na balkoně přírodní cestou? Pomůže kombinace prostředků a důslednost

Jak vyhnat mravence

Pokud přitom chcete zasáhnout jen mravence, nikoliv jinou část ekosystému ani domácí mazlíčky, je vhodné sáhnout po přírodních přípravcích. Do kupičky mraveniště můžete nasypat sypký přípravek na bázi přírodního peretrinu z kopretin, což je kontaktní přípravek, to znamená, že všichni mravenci, kteří se ho dotknou, okamžitě hynou. Ukryta hluboko v mraveništi však zůstává královna. Na to se používá jiný přírodní přípravek na bázi insekcitidu, který se umístí poblíž hnízda. Mravenci ho sežerou a dopraví královně.

Podívejte se na video, jak se přípravky aplikují:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jak na mravence

Mohlo by vás zajímat:

Nevyhazujte kávovou sedlinu do koše. Lógr ještě můžete využít jako přírodní hnojivo nebo ochranu rostlin před slimáky

Lógr je přírodní hnojivo a na zahradě odpudí slimáky. Kávovou sedlinu si schovávejte

Oleandr miluje slunce

Nekvete vám oleandr? Pak asi máte špatný druh

Mšice teď zvýšily svou aktivitu

Mají vaše stromky zkroucené listy? Kdo za to může?

reklama

Článek je zařazen v: mravenci zahrada

reklama

Přečtěte si také