Zahrada

25. dubna 2014 05:38

Markéta Zídková

Jaký je rozdíl mezi elektrickou a benzínovou sekačkou

Pokud máte na zahradě trávník, je výběr sekačky klíčovou záležitostí.

Na trhu je nespočetné množství strojů, kterými posečete trávník – od ručních sekaček až po sofistikované traktůrky. Většina z nás má však zahrady takových rozměrů, že se většinou rozhoduje mezi elektrickými a benzínovými sekačkami. Každý druh má své přednosti i nevýhody.

Elektrické sekačky se prodávají klasické s kabelem i s akumulátorem, což je relativně novinka. Výhodou elektrické sekačky je tichý chod, bezúdržbovost. Nevýhodou je to, že za sebou tahám kabel a také nižší výkon v porovnání s benzínovými sekačkami. Podskupinou mezi elektrickými sekačkami jsou sekačky s akumulátorem, u niž odpadá nutnost dávat pozor na kabel. Také nevyžadují pravidelný servis, nevýhodou je, že při trochu větší zahradě potřebuju buďto velmi výkonný akumulátor nebo rovnou dva. Cena těchto sekaček je také vyšší než u benzínových sekaček.

Podobné tipy a rady, jako je tato, najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli v 11.50 na Primě.

Sekačky se spalovacím motorem jsou v současnosit nejvýkonnější na trhu, poskytují člověku nezávislost na inženýrských sítích, člověk nemusí dávat pozor na kabel, lze s nimi sekat neomezeně dlouho. Nevýhodou je, že potřebují pravidelnou údržbu a jsou hlučnější.

U starších modelů mohou mít ženy či starší lidé problém nastartovat. To už řeší sekačky, které mají akumulátorový startér tak jako auta – stačí otočit klíčkem. Pokud vás tato možnost zaujala, zkontrolujte si, jak dobře je takový startér chráněn před vodou, ideální je, když je umístěn na rukojeti a chráněný krytem.

Podívejte se na názornou ukázku na videu:

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky zahrada trávník sekačka na trávu TV Prima

Přečtěte si také