Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jaký je rozdíl mezi elektrickou a benzínovou sekačkou

Pokud máte na zahradě trávník, je výběr sekačky klíčovou záležitostí.
Vydáno: 25.04.2014
Pořídíte-li lehkou sekačku, mohou vám pomoci i děti
Autor: Thinkstock Pořídíte-li lehkou sekačku, mohou vám pomoci i děti
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na trhu je nespočetné množství strojů, kterými posečete trávník – od ručních sekaček až po sofistikované traktůrky. Většina z nás má však zahrady takových rozměrů, že se většinou rozhoduje mezi elektrickými a benzínovými sekačkami. Každý druh má své přednosti i nevýhody.

Elektrické sekačky se prodávají klasické s kabelem i s akumulátorem, což je relativně novinka. Výhodou elektrické sekačky je tichý chod, bezúdržbovost. Nevýhodou je to, že za sebou tahám kabel a také nižší výkon v porovnání s benzínovými sekačkami. Podskupinou mezi elektrickými sekačkami jsou sekačky s akumulátorem, u niž odpadá nutnost dávat pozor na kabel. Také nevyžadují pravidelný servis, nevýhodou je, že při trochu větší zahradě potřebuju buďto velmi výkonný akumulátor nebo rovnou dva. Cena těchto sekaček je také vyšší než u benzínových sekaček. 

Podobné tipy a rady, jako je tato, najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli v 11.50 na Primě.

Sekačky se spalovacím motorem jsou v současnosit nejvýkonnější na trhu, poskytují člověku nezávislost na inženýrských sítích, člověk nemusí dávat pozor na kabel, lze s nimi sekat neomezeně dlouho. Nevýhodou je, že potřebují pravidelnou údržbu a jsou hlučnější.

U starších modelů mohou mít ženy či starší lidé problém nastartovat. To už řeší sekačky, které mají akumulátorový startér tak jako auta – stačí otočit klíčkem. Pokud vás tato možnost zaujala, zkontrolujte si, jak dobře je takový startér chráněn před vodou, ideální je, když je umístěn na rukojeti a chráněný krytem. 

Podívejte se na názornou ukázku na videu:

Výběr sekačky
Výběr sekačky

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Než dosáhnete takového stavu, musíte se trávě věnovat

Jak založit nový trávník


Natírání je radost a vydrží vám celý život

Lak, nebo lazura? Základní pravidla, podle kterých se snadno rozhodnete

Krásně rozkvetlá meruňka

Nezapomeňte na peckoviny

Článek je zařazen v:
Speciály:
Reklama