návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Věnce z kaštanů i kaštanové talismany. Místo okoukaných zvířátek zkuste netradiční dekorace

Simona Sedláčková , Vydáno: 16.09.2020
věnec kaštany 4
Autor: pinterest.com/istock.com věnec kaštany 4
Kaštany bývají první stromy, kterým se s přicházejícím podzimem začínají vybarvovat listy a zároveň se pod nimi objevují i malé hnědé kaštany, které přitahují pozornost dětí i dospělých. Můžete je využít na výrobu jednoduchých i složitějších věnců, vytvořit z nich veselá zvířátka i malé talismany pro štěstí.

reklama

Padající kaštany z jírovců – ano tyhle stromy se správně jmenují jírovec maďal, nikoliv kaštan, jak jim většinou všichni říkáme – bývají první známkou přicházejícího podzimu. Dospělí si je strkají do kapes, aby jim zajistily zdraví a sílu pro dlouhou zimu a děti si z nich nejraději vytvářejí nejrůznější zvířátka a panáčky. Ale kaštany můžete využít na mnohem větší paletu podzimních dekorací. Nechte se inspirovat!

Podzimní věnec na dveře s kaštany

Podzimní věnec na dveře s kaštany a bělenými šiškami

Sbírejte kaštany! Přestanou vás bolet záda a nebudete mít rýmu

Sbírejte kaštany! Přestanou vás bolet záda a nebudete mít rýmu

Jednoduše nádherné věnce z kaštanů

Srdíčko nebo věnec z kaštanů zvládne vytvořit úplně každý, kdo dokáže kaštan provrtat. Nejsnadněji se skrz poměrně tvrdou slupku dostane vrtačka s tenkým vrtáčkem, nejlépe hobby vrtačka, ale tu má k dispozici jen málokdo. Kaštan můžete prorazit i obyčejnou pletací jehlicí, jehlicí na špízy nebo ručním nebozezem. Pak už kaštany jednoduše stačí navléknout na silnější drát, jako korálky a vytvarovat do tvaru kruhu nebo srdce.

Kaštany můžete při navlékání na drát prokládat pevnějšími listy z břečťanu, dobře drží tvar i listy z hrušně nebo voňavý bobkový list.

Dekorace z kaštanů
Autor: Pinterest.com Dekorace z kaštanů

Kaštany můžete na základ věnce, nejlépe ze slámy, nalepovat i tavnou pistolí, ale jak se budou kaštany sesychat, může se stát, že budou postupně odpadávat. Pokud spodní stranu kaštanu, na kterou budete nanášet roztavené lepidlo (silikon), zdrsníte nebo trochu rozpícháte větším hřebíkem, lepidlo se na povrchu lépe uchytí a dekorace bude trvanlivější. Nakonec spáry mezi nalepenými kaštany můžete vyplnit kousky mechu.

Dekorace z kaštanů
Autor: Pinterest.com Dekorace z kaštanů

Kaštany jako doplněk přírodních věnců

Kaštany na věnce nejlépe připevníte, když je nejprve navléknete na drát a pak omotáte kolem věnce, nebo z nich s pomocí silnějšího drátu nebo větších hřebíků vytvořte zápichy. Kaštan na drát nebo hřebík jednoduše napíchněte.

Dekorace z kaštanů
Autor: Pinterest.com Dekorace z kaštanů

Na kaštany můžete i malovat

Použijte akrylové barvy a štětec nebo akrylové fixy. V nejhorším zkuste i fixy lihové, ale pak nechte kaštany jenom doma na misce, pro venkovní dekorace lihové fixy vhodné nejsou.

Dekorace z kaštanů
Autor: Pinterest.com Dekorace z kaštanů

Víte, že kaštany nosí hodně lidí celou zimu po kapsách, protože věří, že jim přinesou zdraví a sílu? Podobné talismánky pro zdraví můžete vytvořit jako pozornost pro kamarády nebo babičku.

Dekorace z kaštanů
Autor: Pinterest.com Dekorace z kaštanů

Dětem pro radost

Vytvořit obyčejné panáčky z kaštanů a párátek nebo špejlí zvládne každý, ale zkuste je i vylepšit nalepovacími očky. Pak se budou dětem líbit možná ještě víc.

Dekorace z kaštanů
Autor: Pinterest.com Dekorace z kaštanů

Podzimní dekorace jsou plné barev:

Podzimní květinové dekorace

Podzimní květinové dekorace: Místo vázy vám postačí dýně ze zahrady

Veselá zvířátka z dýní

Veselá zvířátka z dýní: Bude se vám líbit kočka, prasátko, sova, nebo liška?

reklama

Článek je zařazen v: kaštany , jírovec maďal , podzim , dekorace , věnce , talisman , pro štěstí , pro zdraví , z kaštanů , DIY

reklama

Přečtěte si také