Zahrada

31. března 2015 04:46

Markéta Zídková

Mléko kočkám škodí

Co jste o kočkách možná (ne)věděli!

Tyto chlupaté mazlíčky vyhledávají mnohem častěji ženy než muži. Kočky jsou totiž podle nich nepředvídatelné, v žádném případě neposlouchají, dokážou být náladové a místy až protivné, což se nedá říct o psech, kteří jsou vděční za každý projevený zájem. Kdežto kočka na vás musí mít náladu, a pokud ji náhodou nemá, šance uspět u ní se rovná nule.

Co probuzení, to rozcvička

Schválně si všimněte toho, že kočičí vstávání se neobejde bez pořádného protahování a proslulé pozice à la kočičí hřbet. Tento rituál je pro kočky důležitý, připraví tělo na následný pohyb a také uvolní svalstvo, šlachy a vyšle do mozku impuls, aby počítal se zvýšenou zátěží.

Stop mléku!

Někteří z nás si stále myslí, že mléko kočkám prospívá, ale bohužel je to chybná informace a vžitý mýtus. Dospělá kočka mléko v žádném případě nepotřebuje, její tělo ho neumí pořádně zpracovat a navíc jí způsobuje průjmy. K pití proto bohatě postačí čerstvá voda.

Psí konzervu kočce nedávejte

Krmte kočky zásadně potravou, která je pro ně primárně určena. Psí konzervy jsou sice možná levnější a prodávají se ve větším balení, ale mnohem zásadnější je informace, že kočka potřebuje jiný poměr živin, než pes. A navíc psí masové směsi jsou bez přídavku taurinu a právě ten kočky pro svůj zdravý vývoj potřebují, jejich tělo si ho totiž neumí vyrobit. Nedostatek taurinu se po delší době může projevit až ztrátou zraku.

Nekrmte kočku syrovým masem, zbytečně její trávicí trakt zatěžuje množstvím bakterií. Syrová strava však může také vést k přítomnosti cizopasníků ve střevech našeho miláčka. Odčervení se u koček doporučuje i v období, kdy chcete kočku nechat nakrýt.

Vrní a jakoby šlapala zelí

Pokud si na vás kočka vyskočila a přešlapuje na místě, tak si můžete být jistí, že váš miláček je právě teď absolutně spokojený.

Spánek je nutný

Kočky zbožňují spánek, a proto jsou schopny prospat více než polovinu dne. Tak tento aspekt jim určitě tu a tam můžeme jenom závidět.

(len)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky kočka mléko len

Přečtěte si také