Bydlení

26. září 2014 05:30

Markéta Zídková

Tipy jak zabavit kočku: Kdo si hraje, nezlobí

Možná i vy patříte k těm, kteří sdílejí byt s kočkou a občas přemýšlíte, jak jí pobyt u vás doma co nevíc zpříjemnit. Rada je prostá – nechte ji skákat, šplhat, prolézat a škrábat, pak bude opravdu šťastná.

Bydlíte ve městě a nemůžete svému kočičímu kamarádovi dopřát volný pobyt venku? Vaše kočka určitě nebude jediná, která stráví život pouze mezi čtyřmi stěnami, v žádném případě ale nedopusťte, aby se nudila. Nudící se kočka je jako časovaná bomba. Snaží se zabavit shazováním předmětů z polic nebo stolů, případně se vás pokusí vyvést z míry útočením na vaše nohy.

První pomoc u diagnózy nuda je vcelku jednoduchá. Kočku zaručeně pobavíte například provázkem, na jehož konec přivážete pírko nebo kousek papírku, výborně funguje i laserové ukazovátko, za jehož světlem se kočky vydávají neohroženě jako za myší. Jediným problémem je, že v tomhle případě nikdy nemohou zvítězit.

Dobrou prevencí proti nudě je také speciální kočičí nábytek, konkrétně stromy, škrabadla, lávky a prolézačky. Ideální jsou ty z přírodních materiálů, například ze dřeva nebo sisalu – když už vaše kočka nemůže ven, přeneste jí kousek přírody do bytu. Jednoduchá škrabadla, odpočívadla a tunely seženete v chovatelských potřebách, pokud ale vy a vaše kočka toužíte po něčem netradičním, inspirujte se v naší fotogalerii:

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky kočka

Přečtěte si také