Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Tipy jak zabavit kočku: Kdo si hraje, nezlobí

Možná i vy patříte k těm, kteří sdílejí byt s kočkou a občas přemýšlíte, jak jí pobyt u vás doma co nevíc zpříjemnit. Rada je prostá – nechte ji skákat, šplhat, prolézat a škrábat, pak bude opravdu šťastná.
Vydáno: 26.09.2014
Kočce, kterou dokážete zabavit, nezbude čas na lotrovinky
Kočce, kterou dokážete zabavit, nezbude čas na lotrovinky Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bydlíte ve městě a nemůžete svému kočičímu kamarádovi dopřát volný pobyt venku? Vaše kočka určitě nebude jediná, která stráví život pouze mezi čtyřmi stěnami, v žádném případě ale nedopusťte, aby se nudila. Nudící se kočka je jako časovaná bomba. Snaží se zabavit shazováním předmětů z polic nebo stolů, případně se vás pokusí vyvést z míry útočením na vaše nohy.

První pomoc u diagnózy nuda je vcelku jednoduchá. Kočku zaručeně pobavíte například provázkem, na jehož konec přivážete pírko nebo kousek papírku, výborně funguje i laserové ukazovátko, za jehož světlem se kočky vydávají neohroženě jako za myší. Jediným problémem je, že v tomhle případě nikdy nemohou zvítězit.

Když se u vás usídlí blechy

I psí blechy milují lidskou krev. Jak se jich zbavit, když se u vás ubytovaly

Dobrou prevencí proti nudě je také speciální kočičí nábytek, konkrétně stromy, škrabadla, lávky a prolézačky. Ideální jsou ty z přírodních materiálů, například ze dřeva nebo sisalu – když už vaše kočka nemůže ven, přeneste jí kousek přírody do bytu. Jednoduchá škrabadla, odpočívadla a tunely seženete v chovatelských potřebách, pokud ale vy a vaše kočka toužíte po něčem netradičním, inspirujte se v naší fotogalerii:

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Bojíte se loužiček na koberci? Nemějte strach, tihle mazlíci se na toaletu naučí chodit během několika dnů.

A co vaše kočka? Splachuje po sobě?

To není jen pelíšek, ale i hračka, kočka se v něm může kutálet

Pět pravidel, jak připravit byt na kočku

Průzor do vnějšího světa užije hlavně zvídavý pes

Osm věcí na zahradě, kterými uděláte psovi radost

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama