Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nový druh kalanchoe umí kvést opakovaně. Jak ho poznáte?

Kalanchoe je oblíbenou pokojovou květinou. Ta klasická však bohužel málokdy doma znovu kvete.
Vydáno: 04.06.2014
Kalanchoe taranta má vitální listy
Autor: www.floraforum.eu Kalanchoe taranta má vitální listy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Určitě tu rostlinu znáte, určitě jste ji už dostali jako dárek nebo ji někomu věnovali. Je to pokojovka s drobnými kvítky v různých barvách, jmenuje se kalanchoe. Klasicky se pěstuje druh kalanchoe blossfeldiana, která má hladké lístky. Znáte ji možná i pod názvem kolopejka.

Z květinářství si ji přinesete krásně rozkvetlou, ona i docela dlouho vydrží kvést, ale po odkvětu vám zůstane jen zelená rostlina, která málokdy znovu rozkvete.

Kalanchoe blossfeldiana má hladší listy Foto: Thinkstock

Kalanchoe blossfeldianu poznáte tak, že má hladké listy. Je to sukulentní, celkem nenáročná a odolná rostlina, která chce hodně světla a tepla. V létě ji můžete letnit, tedy dát ven, dokonce i na přímé slunce. Pokud by vám však měla v bytě opět kvést, činí tak zpravidla v zimě, pak ale večer na ni nesmí dopadat světlo, dokonce ne ani z pouliční lampy. Smí mít světlo jen cca 10–12 hodin, pak ji musíte něčím zakrýt (třeba dát do krabice).

Kvete bíle, žlutě, světle žlutě, oranžově, červeně, růžově či fialově.

Novým druhem, který vám lehce znovu vykvete, je kalanchoe taranta.výrazně vykrojené listy, díky tomu má v agličtině hezkou přezdívku Pretty Wild (Divoká kráska). I po odkvětu je rostlina velmi dekorativní. A hlavně je po několika měsících ochotná zase kvést. Kupodivu u této rostliny nesmíte po odkvětu odstraňovat uschlé květy, ale musíte je nechat opadat. Kalanchoe taranta kvete v šesti různých barvách.

Kalanchoe taranta opět nakvétá Foto: www.floraforum.eu

Kalanchoe taranta opět nakvétá. Foto: www.floraforum.eu

 

Podívejte se na tuto rostlinu na videu:

Nový druh kalanchoe
Nový druh kalanchoe

Další podobné užitečné rady najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli v 11:50 na Primě nebo v archivu na Prima play.

Mohlo by vás zajímat:

 

Oleandr miluje slunce

Nekvete vám oleandr? Pak asi máte špatný druh

Muškát/Pelargonium zonale

Muškáty k nám cestují z Keni

Článek je zařazen v:
Speciály:
Reklama