Zahrada

4. června 2014 05:34

Markéta Zídková

Nový druh kalanchoe umí kvést opakovaně. Jak ho poznáte?

Kalanchoe je oblíbenou pokojovou květinou. Ta klasická však bohužel málokdy doma znovu kvete.

Určitě tu rostlinu znáte, určitě jste ji už dostali jako dárek nebo ji někomu věnovali. Je to pokojovka s drobnými kvítky v různých barvách, jmenuje se kalanchoe. Klasicky se pěstuje druh kalanchoe blossfeldiana, která má hladké lístky. Znáte ji možná i pod názvem kolopejka.

Z květinářství si ji přinesete krásně rozkvetlou, ona i docela dlouho vydrží kvést, ale po odkvětu vám zůstane jen zelená rostlina, která málokdy znovu rozkvete.

Kalanchoe blossfeldianu poznáte tak, že má hladké listy. Je to sukulentní, celkem nenáročná a odolná rostlina, která chce hodně světla a tepla. V létě ji můžete letnit, tedy dát ven, dokonce i na přímé slunce. Pokud by vám však měla v bytě opět kvést, činí tak zpravidla v zimě, pak ale večer na ni nesmí dopadat světlo, dokonce ne ani z pouliční lampy. Smí mít světlo jen cca 10–12 hodin, pak ji musíte něčím zakrýt (třeba dát do krabice).

Kvete bíle, žlutě, světle žlutě, oranžově, červeně, růžově či fialově.

Novým druhem, který vám lehce znovu vykvete, je kalanchoe taranta.výrazně vykrojené listy, díky tomu má v agličtině hezkou přezdívku Pretty Wild (Divoká kráska). I po odkvětu je rostlina velmi dekorativní. A hlavně je po několika měsících ochotná zase kvést. Kupodivu u této rostliny nesmíte po odkvětu odstraňovat uschlé květy, ale musíte je nechat opadat. Kalanchoe taranta kvete v šesti různých barvách.

Kalanchoe taranta opět nakvétá. Foto: www.floraforum.eu

Podívejte se na tuto rostlinu na videu:

Další podobné užitečné rady najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli v 11:50 na Primě nebo v archivu na Prima play.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky kalanchoe TV Prima Kalanchoe blossfeldiana

Přečtěte si také