Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Pět pravidel, jak mít krásné rostliny na balkoně

Rostliny na balkonech a oknech potřebují výživu.
Vydáno: 10.07.2014
Na balkoně potřebují rostliny dostatek vláhy
Na balkoně potřebují rostliny dostatek vláhy Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Líbí se vám nádherně kvetoucí pelargónie, petúnie nebo lobelky na terasách nebo okenních parapetech? A ty vaše jen živoří? Problém je z největší pravděpodobnosti v hnojení.

Do květináčů nebo truhlíků jste na jaře vysadili sazeničky květin nebo i zeleniny. Pořídili jste si správný substrát a teď čekáte, že se vám rostlinky odmění za vaši péči a budou nádherně kvést.

Aby rostliny správně rostly, tak se musí bohatě rozvinout jejich kořenový systém. Toto dosáhneme jen použitím správné výživy. Ideální je takový přípravek, který obsahuje huminové a fulvo kyseliny, které napomáhají k regeneraci půdy a odstraňují její únavu. Takový přípravek dodává rostlinám i nové živiny a stopové prvky.

Hnojení by nemělo být nárazovou záležitostí, ale trvalou. Tekuté hnojivo používáme pravidelně jednou za dva týdny. Nemusíte mít obavy z přehnojení, rostlina si vybere pouze tolik výživy, kolik potřebuje. Pouze dusík můžeme předávkovat. Zjistíme to tak, že listy budou sytě zelené a velké.

Chutnou zeleninu si vypěstujete i na balkóně
Chutnou zeleninu si vypěstujete i na balkóně
Archiv MW

Květiny na balkonech trpí ve zvýšené míře škůdci. Mezi nejčastější návštěvníky patří molice, třásenky a puklice. Existuje celá řada chemických přípravků na jejich likvidaci. Důležité však je po jejich likvidaci dodat rostlinám vydatnou výživu. Pokud se podaří zbavit se nepříjemných škůdců, je vhodné zvýšit množství hnojiva. To nejenže pomáhá rychlejšímu růstu, ale zároveň urychluje regeneraci po napadení škůdci.

Jak udržet rostliny v truhlících dlouho zdravé
* Vyberte si vhodnou květinu pro svůj byt
* Každá rostlina má specifické požadavky na světlo i dispozice
* Zvolte kvalitní substrát
* Pravidelně hnojte
* Likvidujte škůdce

(mw)

Mohlo by vás zajímat:

Gazánie má celou škálu odstínů

Vytvořte si na balkoně Středomoří. Rostliny, které snesou žár

Květiny můžete zasadit v květináči Steckling Duo přímo do hlíny, nebo je nechat v původním obalu

Skvělé řešení pro malé balkony

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama