Máma udělala ze zanedbaného dvorku zahradu snů. Je tu altánek, bazén i designové ohniště

Pár metrů čtverečních, bláto a všude kolem vysoké zdi. Tenhle prostor nevypadal zrovna útulně a nesliboval, že se z něj stane krásná zahrada. Jednatřicetiletá Lydia Elder to ale dokázala. Pustila se do velké zahradní proměny a výsledek je úžasný.

Angličanka vyrůstala v Singapuru a v Británii jí chyběl čas strávený venku. V jihovýchodní Asii je přece jen mnohem větší teplo než na ostrovech. Lydia se ale rozhodla, že si na zanedbaném dvorku vytvoří svou vlastní asijskou oázu, kde bude moct odpočívat a kde bude také prostor na hraní pro její dvě děti.

Multifunkční zahrada

Lydia nakonec investovala téměř 300 tisíc korun, ale odměnou je zahrada propojená s domem velkým francouzským oknem. V zahradě stojí altánek pro velkou společnost i pro lenošení s knížkou. Našlo se tu místo pro gril, pro jídelní stůl, designové ohniště a také pro dětské hřiště, které se ale dá vyměnit za bazén.

Chybí rostliny

Jediným nedostatkem zahrady jsou rostliny. Zelený trávník je umělý a Lydia nikde nenechala prostor pro pěstování okrasných květin ani zeleniny či bylinek. Zahrada tak vypadá luxusně, ale je téměř bez života.

Další zajímavé zahradní projekty:


Přečtěte si také