Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

15 nejkrásnějších altánů: Tady se schováte před sluncem i deštěm

Mohou být ze dřeva, z kovu i z cihel. Mohou se po nich pnout okrasné květiny, mohou být docela obyčejné, ale i bohatě dekorované. Altány se po světě rozšířily zejména v 18. a 19. století a proměnily parky i zahrady v romantická místa. Malé zahradní stavby dodávají punc každé zeleni. Podívejte se na ty nejkrásnější, co jsme našli.
Vydáno: 14.08.2019
Úžasné jsou ale i jednoduché bíle natřené altány, které v zahradě zazáří
Autor: istock.com Úžasné jsou ale i jednoduché bíle natřené altány, které v zahradě zazáří
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Altány patří k lázeňským promenádám, kde se konaly velkolepé koncerty, ale klidně mohou zdobit i vaši skromnou zahradu. Na menší pavilony ani nepotřebujete stavební povolení. Jedná se o složitější stavby, než jsou populární pergoly, ale výsledek stojí za to. Altány poslouží k relaxaci a zároveň vás ukryjí před sluncem i deštěm.

Podívejte se do galerie na ty nejkrásnější altány:

Historie altánů

První altány se objevily už ve starověkých říších. Stávaly v zahradách v Egyptě i Číně. Vesměs se jednalo o stavby, které poskytovaly přístřešek, ale neměly žádné stěny. Altány tak tvořily sloupy, které podpíraly střechu.

Altány se stavěly i během středověku, ale dnes se nám zachovaly spíše stavby vybudované až v 18. nebo 19. století. Známé jsou zejména z Britských ostrovů nebo Francie, ale najdeme je i v některých zámeckých zahradách v Česku, případně ve veřejných parcích.

Podívejte se i na další zahradní inspiraci:

Jakou pergolu si pořídíte vy?

Pořiďte si pergolu. Těchto 20 fotek dokazuje, že se z ní stane nejkrásnější místo v zahradě

Když je krásný výhled, k pohodě stačí jen to nejzákladnější

Podívejte se na 15 nejkrásnějších teras, kde je radost trávit léto

Článek je zařazen v: altán , zahrada
Speciály:
Reklama