Zahrada

29. května 2015 06:00

Markéta Zídková

Sex už není, co býval? Vypěstujte si přírodní viagru. Funguje i na ženy

A jako bonus vám narostou svaly, takže začnete rychleji spalovat a zhubnete.

Modrá pilulka prý umí povzbudit k sexuálním radovánkám i velkého lenocha. Jenomže je to chemie a ta může mít spoustu nezdravých vedlejších účinků. Vyzkoušejte proto přírodní viagru.

Přírodní viagrou se nazývá kotvičník zemní neboli Tribulus terrestris, rostlina která roste běžně v Asii, Evropě, Africe i Austrálii, původem snad pochází z Číny. Botanici ji řadí do skupiny přírodních afrodiziak, které zvyšují sexuální aktivitu. Je však účinnější než běžně dostupná afrodiziaka, mezi která se počítá i skořice, zázvor či čokoláda.

Kotvičník zemní se neužívá nárazově, v předtuše milování, ale naopak pravidelně. Při dlouhodobém užívání zvyšuje zájem o sexuální život. A na rozdíl od viagry působí i na ženy. Vědci zjistili, že účinné látky z kotvičníku zvyšují pohlavní touhy směřující k dosažení slasti a způsobují i dramatický nárůst svalové hmoty na úkor tuků. U mužů zvyšují hladinu testosteronu až o 30 % u žen podstatně zvyšují hladinu estrogenů. Je to též ideální bylina pro léčbu neplodnosti obou pohlaví, u starších žen je vhodný pro snížení potíží s přechodem.

Zázračný lék

Navíc rostlina nepůsobí povzbudivě jen na sexuální pudy. Je to též dobrý životabudič. Zlepšuje náladu, snižuje hladinu cholesterolu a redukuje množství tělesného tuku. Přehnali jste to včera na večírku? Kotvičník pomůže i s kocovinou.

Účinky rostliny jsou mnohostranné. Podává se jako pomocný přípravek u aterosklerózy, ischemické choroby srdeční a vysokého krevního tlaku. Působí jako močopudný prostředek využívaný při chorobách ledvin a močových cest či při potížích s ledvinovými kameny, podporuje tvorbu žaludečních šťáv, zlepšuje střevní peristaltiku, čistí játra, výborně se osvědčil i při diabetu II. stupně.

Pěstujte si tuto kouzelnou rostlinku doma

Kotvičník lze velmi dobře pěstovat a množit i v našich klimatických podmínkách. Je to jednoletka, která se pěstuje ze semen. Pozor, jeho nenápadné koulovité semeníky píchají. Ač je nejvhodnější doba k výsevu od konce března po konec dubna, je možné rostlinu zasadit i později. Semena se několik dní máčejí ve vodě, aby pak lépe a rovnoměrněji klíčila. Daří se mu ve volné půdě, kde bezproblémově dozrávají semena, která v půdě přezimují a na jaře klíčí. Rostlina je náchylná k plísním a k bakteriálním chorobám, proto se doporučuje udělat první zálivku s přípravkem proti těmto potížím – například Previcur. Problémy může udělat špatné počasí, jako je chlad a mokro, přívalové deště, kroupy.

Pokud chcete získat vlastní semena, rostliny ponechte na venkovním stanovišti co nejdéle, se sklizní začněte nejdříve v září, nejpozději však před příchodem prvních mrazů. Nať se využívá v průběhu celé vegetace a dozrávající plody se sklízejí průběžně. Kotvičník je možné pěstovati v květináčích a truhlících, květináč o průměru 13 centimetrů je dostačující, do 60 centimetrového truhlíku se vejde i šest rostlin.

Sklízíme celou rostlinu

Kořeny rostliny zbavíme hlíny a ve vodě omyjeme do běla. Ideální je sušit rostlinu zavěšenou na stinném, teplém, suchém a vzdušném místě, případně rozloženou na sítech sušáren při teplotě do 45 °C. Po usušení vše nastřiháme na malé kousky. Které uskladníme. Asi 1300 gramů suché směsi vystačí na celý rok.

A pak už jen popíjejte

Užívá se obvykle ve formě čaje. Lžičku řezané nebo drcené nati kotvičníku spařte ve čtvrt litru vody – nejméně 15 minut nebo ještě o něco déle. Poté slijte, nebo naopak bylinku v nálevu rozmixujte a vypijte. Nápoj užívejte dvakrát až čtyřikrát denně. S ohledem na obsah alkaloidů není droga vhodná pro děti, těhotné a kojící ženy.

(Kor)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také