reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Seznam míst, kde je možné v parcích legálně grilovat

zidkovm , Vydáno: 15.05.2017
Pikniková kultura je dnes městy podporována
Autor: iStock Pikniková kultura je dnes městy podporována
Pikniková kultura je správami našich měst směle podporována, a tak vznikají nová a nová místa, kde si můžete bezstarostně rozložit deku a rozpálit gril.

reklama

 

 

Veřejná místa ve městech se tak zpřístupňují a naše parky se začínají plnit lidmi stejně jako v Paříži nebo Londýně.

Piknik, to je jiný požitek z jídla
Autor: iStock Piknik, to je jiný požitek z jídla

V parcích bývá s ohněm problém. V těch, které má ve své správě Magistrát hlavního města Prahy, není povoleno rozdělávat otevřený oheň bez písemného souhlasu úřadu a uvědomění hasičů. Rezervace ani ohlášení ale není potřeba na piknikových místech. Grilovat takto můžete v Šimkových sadech v Hradci Králové v místech nerealizovaného japonského centra Nozomi. Grily jsou rozmístěné šikovně tak, aby u nich lidé měli pocit soukromí. A protože na Šimkovy sady se nevztahuje zákaz pití alkoholu, můžete grilovaný steak bez obav i řádně zapít.

Piknikové koše se dají koupit kompletně vybavené
Autor: iStock Piknikové koše se dají koupit kompletně vybavené
Zajít si na piknik či opékání není problém ani v Praze, kde je možné legálně rozdělat oheň a grilovat na dvanácti místech. Konkrétně se jedná o tato místa: Vítkov (2 místa – Pražačka a u Nových schodů), obora Hvězda (2 místa – pod rybníkem a u domu oborníka), Stromovka (4 místa – pod ulicí Gotthardská naproti bývalé myslivně, nedaleko Místodržitelského letohrádku, u Malé říčky a u spojovacího mostku na Císařský ostrov poblíž ulice Za Elektrárnou), Petřín (2 místa – v Lobkovické zahradě a nedaleko cestičky okolo Petřínské skalky poblíž Vlašské ulice), Ďáblický háj (V Lomu), Hloubětín (louka u Hořejšího rybníka), Kunratický les (vyhlídka, U Gizely), Hostivař (parkoviště u přehrady), Prokopské údolí (Klukovice u dětského hřiště), Chuchelský háj (V Lomu), Řepy/Motol (v areálu zdraví), Divoká Šárka (Na Rovinách).

Pikniková místa v pražských lesích, lesoparcích a parcích
Autor: www.praha.eu Pikniková místa v pražských lesích, lesoparcích a parcích

Ke standardnímu vybavení piknikového místa patří ohniště, dřevěný piknikový stůl s lavicemi a odpadkový koš. Pikniková místa budou postupně vybavena i mobilními toaletami. Třebaže se úřady dušují, že u každého piknikového místa budou pracovníci Lesů HMP pravidelně doplňovat i dřevo, na nic takového nespoléhejte a doneste si dřevěné uhlí.

Připravte si od každého trochu
Autor: iStock Připravte si od každého trochu

Zvýšeného zájmu o pikniky si začínají všímat i restaurace v parcích a nabízejí za pár stokorun různé piknikové koše. Takovou službu je možné využít například v Havlíčkových sadech anebo ve Stromovce.

Na některých piknikových místech, vám na objednávku koše také připraví
Autor: iStock Na některých piknikových místech, vám na objednávku koše také připraví

V Brně je možné grilovat v parcích, které má ve správě brněnská městská část Brno-střed. Oblíbeným místem je tak například Kraví hora. V Olomouci by piknikové místo mělo vzniknout v centru poblíž rozária. V Ústí nad Labem to zatím není možné, za piknikové místo bojují i v Českých Budějovicích.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Už se těšíte?

Grilovací vychytávky, které musíte mít

Tak který si vyberete?

Plyn, dřevo, elektřina, voda? Velký přehled grilů

Nepoužívejte tekuté podpalovače na bázi alkoholu

Sedm rad, aby grilování nebolelo

Kompaktní přenosný vařič, gril a nabíječka v jednom

Gril, vařič a nabíječka na mobil v jednom? Jde to

Článek je zařazen v: grilování , piknik , pikniková deka , piknikový koš

reklama

Přečtěte si také