Zahrada

26. června 2015 05:14

Markéta Zídková

Skvělý bojovník proti celulitidě a kocovině? Obyčejná okurka

Okurky obsahují až 95 procent vody, a tak je ocení všichni ti, kdo chtějí zhubnout. A nejen oni.

Dejte si okurku a s trochou nadsázky je to, jako kdybyste si hodili multivitaminovou tabletu do sklenice vody s okurkovou příchutí: okurky obsahují až 95 procent vody a kromě ní nadupaný mix vitamínů a minerálů: B a C vitamín, železo, vápník, železo, hořčík, fosfor, zinek a draslík. A na 100 g mají jen 67 kalorií. Proto není divu, že vás okurka přímo dokáže nabít energií. Když jste přes den unavení, dejte si raději pár plátků této zeleniny než šálek kávy. Vitamín B obsažený v okurce vás přímo nakopne.

A jsme u slíbené kocoviny, respektive boje s ní. Pokud víte, kde budete po flámu večer usínat, dejte si už předem k posteli kus okurky – a po návratu z mejdanu ho prostě snězte. Alkohol totiž odbourává z těla minerály a vitamíny, což způsobuje mimo jiné bolest hlavy. A okurka tím, že je bohatá na minerály a vitamíny, pomůže tělu rychleji odstranit následky alkoholu v těle. Pokud máte problém s trávením okurky, oloupejte ji, pak je lépe stravitelná. (Teda, pokud to po flámu zvládnete, dejte vědět.)

A pozor, v případě nouze okurka nahradí i kartáček na zuby či žvýkačku. Dejte si na jazyk plátek okurky a na 30 sekund ho přitlačte k hornímu patru. Antioxidanty pomáhají zlikvidovat bakterie, které způsobují zápach.

Budete krásná

Použít plátky okurky jako výživovou masku na obličej je notoricky známá věc – tak snad jen vysvětleme, proč to funguje – okurka obsahuje dostatek vitaminu C, který je antioxidant (zabraňuje vzniku volných radikálů, tedy stárnutí) a voda hydratuje. Účinnější než jen přiložit plátky na obličej, je vymačkat si z nich šťávu a tou potřít pleť.

Okurky nemusíte přikládat jen na obličej, využijte je i v boji proti celulitidě. Okurku nakrájejte na plátky a jimi masírujte problematické partie. Masáž rozproudí krevní oběh a tak dojde k rychlejšímu odstranění toxinů uložených v tukových buňkách.

Okurka nahradí i chipsy u televize. Co takhle udělat si z bílého jogurtu s trochou soli a česneku dip, do kterého budete namáčet tyčinky z okurky.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také