Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Svatba na zahradě? Tady je nákupní seznam

Chcete civilní svatbu, která nezruinuje vaši pěněženku? Těmto položkám se ovšem nevyhnete.
Vydáno: 12.08.2014
Zahrada je jedním z nejromantičtějších míst pro svatební obřad. Navíc na ní můžete i ušetřit.
Autor: Thinkstock Zahrada je jedním z nejromantičtějších míst pro svatební obřad. Navíc na ní můžete i ušetřit.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud chcete na zahradě uspořádat svatbu se vším všudy včetně profesionálního fotografa, budete muset sáhnout hluboko do kapsy a příliš oproti oslavě v restauraci či hotelu neušetříte. Pokud však chcete neformální akci pro nejbližší rodinu a dobré přátele, kdy nepůjde o to se předvést, ale užít si, pak můžete ušetřit. Nicméně některým položkám se nevyhnete.

Plánujete co nejlevnější variantu svatby, takže se budete muset obejít bez pomoci koordinátora nebo agentury. Proto si sami začněte sepisovat vše, co bude nutné zakoupit nebo půjčit.

Na zahradě lehce uniknete svatebním konvencím, ze kterých jste měli strach

Tip na svatbu za pár babek aneb Jak ušetřit


Pokud nemáte dostatek praxe v pořádání zahradních slavnostní, poraďte se se zkušenějšími kamarády. Zároveň neodmítejte jakoukoli nabízenou pomoc, ruku na srdce, bez ní se neobejdete. Budete potřebovat dostatek party stanů, které zastíní sluníčko nebo ochrání před deštěm. Přístřešek například o rozměru 3 x 6 metrů můžete buď koupit (cena podle typu je kolem tří, ale i osmi tisíc korun), nebo pronajmout (cena s dopravou a montáží se u stejného rozměru pohybuje kolem tří tisíc korun). Zapůjčit u profesionálů si můžete samozřejmě i zahradní nábytek, ale v tomhle případě to není tak horké – jestliže se rozhodnete pro občerstvení ve formě rautu, což vřele doporučujeme i kvůli tomu, že odpadne nutnost intenzivního obsluhování, nemusíte mít nutně pro každého pozvaného židli.

Kytice z městkého kvítí

Návod: Udělejte si svatební kytici z lučního kvítí

S velkou pravděpodobností dáte potřebný počet židlí, lavic nebo stolů dohromady z vlastních a sousedských zdrojů. Řada z hostů se navíc s radostí uvelebí na některém z míst, které vaše zahrada nabízí – na trávě pod stromem, na zahradní houpačce nebo na schůdcích na verandu. A děti na židlích neudržíte, i kdybyste chtěli. Navíc můžete pro hosty vyhradit alespoň jednu z místností s možností odpočinku v domě. Požádejte pár nejlepších přátel, aby na svatbu přijeli alespoň s jednodenním předstihem a pomohli vám posekat trávník, postavit stany a rozmístit nábytek a předem připravené svatební dekorace, abyste v samotný svatební den byli ušetření co nejvíce starostí.

Jídlo z vlastních zdrojů a dostatek pití

Právě za jídlo a obsluhu můžete ušetřit nejpodstatnější položku ze svatebního účtu. Zvlášť pokud se rozhodnete pro občerstvení formou bufetu, které spojíte s grilováním nebo opékáním selátka. Část občerstvení můžete připravit s pomocí kamarádek den předem, s ostatními hosty, u kterých si budete jisti vstřícností, se domluvte, že něco dovezou.

Svatba doma

Svatba doma: Jaké jsou pro a proti?

Myslete jen na to, aby nabídka byla pestrá, vhodné jsou například guláš, utopenci, řízečky, zeleninové saláty, slané a sladké domácí pečivo, olivy, oříšky, ovoce a podobně. Obstarejte určitě dostatek piva, vína, nealko nápojů, případně ingredience na jeden druh z oblíbených koktejlů. Sestavte tým kamarádů, kterým nebude vadit, když doplní chybějící pečivo nebo salát, natočí pivo, doplní lahve s vínem, uvaří kávu nebo namíchají koktejl. Každému z nich předem přidělte konkrétní úkol, jenom tak předejdete případným organizačním zádrhelům. Doporučujeme předem pořídit jednorázové nádobí a dostatek papírových ubrousků, na několik míst v zahradě rozmístěte odpadkové koše.

O hudbu se může postarat někdo z kamarádů, ale myslete na to, abyste měli dopředu zajištěnou aparaturu (přehrávač na CD či MP3), prodlužovačku a zásuvku. Myslete také na to, kdo bude fotit případně točit.

A nejtěžší úkol na závěr. Jak rozvezete hosty? Zajistíte jim taxíka, nebo se někdo obětuje, nebude pít a místo toho rozvážet svatebčany?

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Do vlasů mi bláznivej kluk...

Svatební kytice z bodláků

Převislá kytice z kal

Trendy ve svatebních kyticích

Článek je zařazen v:
Reklama