Zahrada

14. února 2021 08:00

Simona Sedláčková

Jaká barva růží vyzná lásku? Kromě rudé vaše city vyjádří i růžová nebo krémová

Smyslně rudé růže si každý automaticky spojí s vášní a láskou, bílé s nevinností. Ale víte, kdy je vhodné zvolit růže růžové, nebo dokonce žluté? Květomluva vám vždy dobře poradí.

Květomluva, tedy umění říct květinou mnohem víc, než by dokázala slova, možná patří do dávné historie. Na druhou stranu, kdy jindy než vden svátku všech zamilovaných, bychom se měli oddat romantické hře svýznamem květin a jejich barev. Věděli jste, že není růže jako růže?

Růže červené

Žádná jiná barva růží nedokáže lépe vyjádřit lásku a zamilovanost, ale také obdiv i respekt, který cítíte ke své partnerce či partnerovi. Červené růže budou proto vden všech zamilovaných tou nejlepší volbou.

Růže rudé

Rudé růže jsou snad ze všech květin a jejich barev ty nejsmyslnější. Vyjadřují vášeň i respekt, ale ne vždy nutně i zamilovanost. Hodí se pro zralejší dámy, ne pro mladé dívky.

Růže růžové

Veselá barva růžových růží symbolizuje lásku mladistvou, veselou a plnou očekávání, ale také nezávazný flirt a vzrušení.

Růže lososové

Jemně růžová barva, lososová, je barvou vyjadřující spíše kamarádství a porozumění než smyslnou a fyzickou lásku.

Růže fialové

Růže vnafialovělém odstínu se hodí pro lásku tajemnou a magickou, možná spíše teprve očekávanou a toužící. Růže vtéto barvě se hodí pro první nesmělé vyjádření citu.

Růže bílé

Bílá barva všeobecně symbolizuje čistotu a nevinnost, a velmi často bývá i součástí svatební výzdoby, ale pro oslavu svátku všech zamilovaných se příliš nehodí.

Růže krémové

Elegantní, krémovou barvu růží také ponechte spíše pro vyjádření platonického obdivu.

Růže žluté

Na žlutou barvu růží můžete nahlížet hned dvěma způsoby. Žlutá je odjakživa barvou žárlivosti, ale na druhou stranu je to i barva veselá, plná slunečních paprsků. Pro vyjádření zamilovanosti se příliš nehodí, ale zato budou žluté růže skvělé pro lásku kamarádskou či vesele nezávaznou.

Z růží můžete také vlastnoručně vytvořit pro svou lásku dárek či dekoraci:


Přečtěte si také