návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Květiny podle horoskopu. Co kterému znamení voní nejvíce?

Lenka Odstrčilová , Aktualizováno: 24.05.2021
Čím uděláte radost snad každé ženě? Přece květinou! Krásná kytka potěší jako dárek k narozeninám nebo svátku, stejně na MDŽ, Den matek, Valentýna, 1. máje anebo třeba jen tak pro potěšení. Ale možná si nejste úplně jistí, kterou květinu vybrat, abyste náhodou nesáhli vedle. Snad vám vaše rozhodování můžeme ulehčit. Přečtete si, co k tomu říká horoskop, může být dobrým vodítkem. Tak například na ženu narozenou ve znamení Blíženců zapůsobíte buď vznešenou růží, nebo naopak prostým lučním kvítím, žena Beran podlehne kouzlu tulipánů, Lvice nikdy nepohrdne obrovskou kyticí se slunečnicemi, Pannu zaručeně dostanete na chryzantémy nebo kytičku bylinek a Vodnářku oslníte exotickou orchidejí.

reklama

Beran (21. 3. – 20. 4.)

1. tulipány

2. gerbery

3. karafiáty

Tvrdohlaví, neklidní a stále po dobrodružství toužící Berani jsou plni energie a síly. Ženám narozeným ve znamení Berana není snadné darovat tu správnou květinu, protože jejich obliba se dost často mění. Radost by jim mohla udělat pestrobarevná kytice svěžích tulipánů, kterým žena Beran ráda podlehne, protože v sobě skrývají obrovskou jarní vitalitu. Další osvědčenou volbou jsou barevné gerbery a taky karafiáty, které jsou stále oblíbenější.

Darujte květiny podle znamení horoskopu: barevné gerbery jsou dobrou volbu pro ženy narozené ve znamení Berana
Autor: iStock Darujte květiny podle znamení horoskopu: barevné gerbery jsou dobrou volbu pro ženy narozené ve znamení Berana

Býk (21. 4. – 21. 5.)

1. lilie

2. fialky

2. hrachory

Býk bývá divoký a akční, ale také dobrosrdečný i smyslný, má rád krásné věci. Ženy narozené ve znamení Býka rozhodně potěší efektní velkokvěté lilie, a to nejen proto, že jsou majestátní a atraktivní, ale taky si užívají jejich až omamné vůně, která se příjemně line celým bytem. Určitě nesáhnete vedle ani kytičkou něžných voňavých fialek nebo sladce omamných hrachorů.

Karafiáty

Karafiáty zažívají comeback: Proč se vracíme ke květinám, které jsme po roce 1989 odmítli?

Hrachory jsou krásné popínavé letničky i trvalky. Ozdobí plot, rozzáří balkon, vyniknou ve váze

Hrachory jsou krásné popínavé letničky i trvalky. Ozdobí plot, rozzáří balkon, vyniknou ve váze

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

1. růže

2. luční kvítí

3. kosatce

Všestranní a hraví kreativci s velkou představivostí a oblíbení společníci – to jsou Blíženci. Na ženy narozené ve znamení Blíženců můžete zapůsobit buď rudými růžemi, vznešenými královnami květin, a naopak prostou kytičkou lučního kvítí, v níž by neměly chybět kopretiny, vlčí máky, chrpy nebo hvozdíky. Zlatou střední cestu pak představují originální kosatce ve všech svých podobách.

Darujte květiny podle znamení horoskopu: kytičkou lučního kvítí, v níž by neměly chybět kopretiny, vlčí máky nebo chrpy oslníte ženy narozené ve znamení Blíženců, Kozoroha a Vodnáře
Autor: Pixabay Darujte květiny podle znamení horoskopu: kytičkou lučního kvítí, v níž by neměly chybět kopretiny, vlčí máky nebo chrpy oslníte ženy narozené ve znamení Blíženců, Kozoroha a Vodnáře

Rak (22. 6. – 22. 7.)

1. konvalinky

2. frézie

3. šeřík

Emotivní, citlivý a rodinně založený člověk s otevřeným srdce bývá Rak. Ženy narozené ve znamení Raka bývají romantičky a mají rády všechny kytky bez rozdílu. Ovšem přece jenom mají jednu libůstku – preferují květiny, které příjemně, často až pronikavě voní. Nesáhnete tak vedle s konvalinkami, které je naprosto omámí, nadchnou je nevšední frézie a neodolají květům šeříku.

Anglické růže

Nejkrásnější mezi růžemi jsou růže anglické. Už kvetou i na vaší zahradě?

Co udělat, když kvete šeřík? Třeba domácí šeříkový sirup proti stresu!

Co udělat, když kvete šeřík? Domácí šeříkový sirup proti stresu!

Lev (23. 7. – 22. 8.)

1. slunečnice

2. růže

3. kaly

Lvi bývají dominantní, sebevědomí, domýšliví, ale taky srdeční a velkorysí. Žena narozená ve znamení Lva je dost náročná, a to i co se květin týče. Nikdy ovšem nepohrdne krásnou obrovskou kyticí, kterou sotva unese. Vedle nesáhnete, když ji obdarujete slunečnicemi, které v sobě nesou symbol slunce a vznešenosti. Lvice si získáte taky růžemi v hojném množství, okouzlit je dokážou i majestátní kaly.

Darujte květiny podle znamení horoskopu: Lvice obdarujte slunečnicemi, které v sobě nesou symbol slunce a vznešenosti.
Autor: Pixabay Darujte květiny podle znamení horoskopu: Lvice obdarujte slunečnicemi, které v sobě nesou symbol slunce a vznešenosti.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

1. chryzantémy

2. astry

3. kytička bylinek

Praktické Panny mají smysl pro detail, potěší je spíše jednoduchá kytička než aranžérské dílo. Žena narozená ve znamení Panny nedá dopustit na chryzantémy a astry, které mají nekonečné množství variant barev i tvarů a dlouho ve váze vydrží svěží. Panny ocení taky skromnou kytičku petrklíčů, modřenců, čemeřice nebo sněženek. Stejně tak je, ne-li ještě víc, potěší třeba kytička bylinková, která se dá využít na vaření nebo na léčivý čaj.

Cryzantéma / Chrysanthemum

Posvátné chryzantémy: Jak je pěstovat a co dělat, aby vám kvetly až do zimy?

hortenzie úvod

Hortenzie: Kam je vysadit, kdy je stříhat a co udělat, aby měly modré květy

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

1. hortenzie

2. šeřík

3. narcisy

Přitažliví, laskaví, harmoničtí a jemní bývají lidé narození ve znamení Vah. Ženy Váhy mají radost, ať jim dáte jakoukoli květinu, ale chcete-li je překvapit, darujte jim hortenzie, jejichž dřevnaté stonky a něžné květy složené ze záplavy menších kvítků symbolizují jednotu protikladů, pro ně tak typickou. Stejný efekt má rozkvetlý šeřík. Potěšíte je ale i narcisy, které působí křehce i silně zároveň.

Darujte květiny podle znamení horoskopu: hortenzie, jejichž dřevnaté stonky a něžné drobné kvítky symbolizují jednotu protikladů, typickou pro Váhy
Autor: iStock Darujte květiny podle znamení horoskopu: hortenzie, jejichž dřevnaté stonky a něžné drobné kvítky symbolizují jednotu protikladů, typickou pro Váhy

Štír (24. 10. – 22. 11.)

1. pivoňky

2. hledíky

3. frézie

Štíři bývají vytrvalí a ambiciozní lidé s pevnou vůlí, ale taky mívají citlivou, rozervanou duši. Vybrat ty správné květiny pro ženy narozené ve znamení Štíra je těžké, hned tak něco se jim nelíbí. Když se ale jednou trefíte, máte vyhráno jednou provždy. Zkuste to s rozčepýřenými barevnými pivoňkami. Dobrým tipem jsou neobvyklé hledíky s jasně barevnými květy, zafungovat by mohla fungovat i kytička frézií s podmanivou vůní.

Hledíky hrají všemi barvami a přitahují čmeláky i alergiky. Jak je pěstovat?

Hledíky hrají všemi barvami a přitahují čmeláky. Alergikům nevadí

Konečně barvy

Co s hyacinty po odkvětu?

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

1. karafiáty

2. tulipány

3. hyacinty

Inteligentní, vytrvalí, vnímaví, zvídaví a nezávislí bývají Střelci. Ženy narozené ve znamení Střelce ocení jakoukoli květinu, řezanou i v květináči, protože daleko důležitější pro ně je, že jste si vzpomněli. Ale i ony mají své favority, v první řadě to jsou klasické velkokvěté karafiáty. které symbolizují jejich vytrvalost. Rovněž tulipány a voňavé hyacinty jsou trefou do černého.

Darujte květiny podle znamení horoskopu: žena narození ve znamení Kozoroha jistě ocení staré dobré jiřinky
Autor: ibulb Darujte květiny podle znamení horoskopu: žena narození ve znamení Kozoroha jistě ocení staré dobré jiřinky

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

1. růže

2. jiřinky

3. kvetoucí pokojovky

Zodpovědný, pilný, praktický a spolehlivý – tak je charakterizován Kozoroh. Ženy Kozorožky jsou dost konzervativní a jen tak něco je nenadchne, ale dokážou ocenit krásu a kreativitu. Nic nezkazíte s růžemi, ty zabodují. Další volbou mohou být staré dobré jiřinky, ale nemusíte se bát ani obyčejných kytiček natrhaných na rozkvetlé louce. Možná vůbec nejvíc je potěší kvetoucí pokojovka, třeba africká fialka nebo ibišek.

11 rad a tipů, jak zazimovat jiřinky. Víte, proč mají krásné české jméno Jiřina?

11 rad, jak zazimovat jiřinky. Víte, proč mají krásné české jméno Jiřina?

Jak pěstovat mečíky

Gladioly neboli mečíky vyniknou na zahradě i doma ve váze. Jak je pěstovat?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

1. orchideje

2. mečíky

3. chrpy a vlčí máky

Vodnáři bývají lidé nezávislí, čestní, svobodomyslní a pozitivní, mívají romantické sklony. Ženy narozené ve znamení Vodnáře milují originalitu a výjimečnost, takže vaší první volbou při výběru květiny pro ně by měly být exotické orchideje. Docela jistě se jim budou líbit také mečíky neboli gladioly nebo motntbrécie, které jsou pro ně dostatečně originální. Ovšem radost jim udělá i narychlo natrhaná kytice chrp a vlčích máků.

Darujte květiny podle znamení horoskopu: křehké první jarní sněženky jsou vhodnou kytičkou pro ženy narozené ve znamení Ryb
Autor: Pixabay Darujte květiny podle znamení horoskopu: křehké první jarní sněženky jsou vhodnou kytičkou pro ženy narozené ve znamení Ryb

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

1. pivoňky

2. sněženky

3. cínie

Lidé narození ve znamení Ryb bývají tolerantní a laskaví, řídí se spíše emocemi než racionalitou, instinkt u nich převládá nad rozumem. Pro ženy Ryby je nejdůležitější, že si na ně vzpomenete a umějí se radovat z každé květiny. Do vkusu se jim ale nejspíše trefíte něžnými, světle růžovými pivoňkami, křehkými prvními jarními sněženkami nebo elegantními barevnými cíniemi neboli ostálkami.

Sledujte nás i na Pinterestu. Najdete tu mnoho dalších nápadů:

 

 

Mohlo by se vám taky líbit:

Květomluva je originální možnost, jak poděkovat mamince beze slov

Květomluva je originální možnost, jak poděkovat mamince beze slov

Nebojte se dát ženám k MDŽ květiny! 6 dobrých rad, co dělat, aby byly dlouho krásné

Nebojte se dát ženám k MDŽ květiny! 6 dobrých rad, co dělat, aby byly dlouho krásné

Starý keltský horoskop

Každý člověk má svůj strom. Starý keltský stromový horoskop prozradí, který je ten váš

Láska podle indiánského horoskopu

Jak mít štěstí v lásce prozradí indiánský horoskop

Co o vás říkají květiny?

Květinový horoskop: Leden až březen – jací jsou podle květin lidé narození začátkem roku?

Co o vás říkají květiny?

Květinový horoskop: Duben až červen, co o lidech narozených na jaře říkají květiny?

Co o vás říkají květiny?

Květinový horoskop: Říjen až prosinec, co odhalují květiny o lidech narozených v zimě?

Co o vás říkají květiny?

Květinový horoskop: Červenec až září, co rostliny prozrazují o lidech narozených v létě?

reklama

Článek je zařazen v: květiny horoskop , Beran tulipány , karafiáty Beran , karafiáty Střelec , lilie Býk , růže Blíženci , růže Kozoroh , orchidej Vodnář , chryzantémy Panna , konvalinka Rak , slunečnice Lev , hortenzie Váhy , pivoňky Ryby , pivoňky Štír , hyacinty Střelec

reklama

Přečtěte si také