Zahrada

9. dubna 2022 01:00

Lenka Valjentová

Darujte květiny podle horoskopu: Berani milují tulipány, Blíženci růže, Střelci hyacinty

Čím uděláte radost snad každé ženě? Přece květinou! Krásná kytka potěší jako dárek k narozeninám nebo svátku, stejně na MDŽ, Den matek, Valentýna, 1. máje anebo třeba jen tak pro potěšení. Ale možná si nejste úplně jistí, kterou květinu vybrat, abyste náhodou nesáhli vedle. Vaše rozhodování vám můžeme trochu ulehčit. Přečtete si, co k tomu říká horoskop!

Beran (21. 3. – 20. 4.)

1. tulipány

2. gerbery

3. karafiáty

Tvrdohlaví, neklidní a stále po dobrodružství toužící Berani jsou plni energie a síly. Ženám narozeným ve znamení Berana není snadné darovat tu správnou květinu, protože jejich obliba se dost často mění. Radost by jim mohla udělat pestrobarevná kytice svěžích tulipánů, kterým žena Beran ráda podlehne, protože v sobě skrývají obrovskou jarní vitalitu. Další osvědčenou volbou jsou barevné gerbery a taky karafiáty, které jsou stále oblíbenější.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

1. lilie

2. fialky

2. hrachory

Býk bývá divoký a akční, ale také dobrosrdečný i smyslný, má rád krásné věci. Ženy narozené ve znamení Býka rozhodně potěší efektní velkokvěté lilie, a to nejen proto, že jsou majestátní a atraktivní, ale taky si užívají jejich až omamné vůně, která se příjemně line celým bytem. Určitě nesáhnete vedle ani kytičkou něžných voňavých fialek nebo sladce omamných hrachorů.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

1. růže

2. luční kvítí

3. kosatce

Všestranní a hraví kreativci s velkou představivostí a oblíbení společníci – to jsou Blíženci. Na ženy narozené ve znamení Blíženců můžete zapůsobit buď rudými růžemi, vznešenými královnami květin, a naopak prostou kytičkou lučního kvítí, v níž by neměly chybět kopretiny, vlčí máky, chrpy nebo hvozdíky. Zlatou střední cestu pak představují originální kosatce ve všech svých podobách.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

1. konvalinky

2. frézie

3. šeřík

Emotivní, citlivý a rodinně založený člověk s otevřeným srdce bývá Rak. Ženy narozené ve znamení Raka bývají romantičky a mají rády všechny kytky bez rozdílu. Ovšem přece jenom mají jednu libůstku – preferují květiny, které často až pronikavě voní. Nesáhnete tak vedle s konvalinkami, které je naprosto omámí, nadchnou je nevšední frézie a neodolají květům šeříku.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

1. slunečnice

2. růže

3. kaly

Lvi bývají dominantní, sebevědomí, domýšliví, ale taky srdeční a velkorysí. Žena narozená ve znamení Lva je dost náročná, a to i co se květin týče. Nikdy ovšem nepohrdne krásnou obrovskou kyticí, kterou sotva unese. Vedle nesáhnete, když ji obdarujete slunečnicemi, které v sobě nesou symbol slunce a vznešenosti. Lvice si získáte taky růžemi v hojném množství, okouzlit je dokážou i majestátní kaly.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

1. chryzantémy

2. astry

3. kytička bylinek

Praktické Panny mají smysl pro detail, potěší je spíše jednoduchá kytička než aranžérské dílo. Žena narozená ve znamení Panny nedá dopustit na chryzantémy a astry, které mají nekonečné množství variant barev i tvarů a dlouho ve váze vydrží svěží. Panny ocení taky skromnou kytičku petrklíčů, modřenců, čemeřice nebo sněženek. Stejně tak, ne-li ještě víc, je potěší třeba kytička bylinková, která se dá využít na vaření nebo na léčivý čaj.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

1. hortenzie

2. šeřík

3. narcisy

Přitažliví, laskaví, harmoničtí a jemní bývají lidé narození ve znamení Vah. Ženy Váhy mají radost, ať jim dáte jakoukoli květinu, ale chcete-li je překvapit, darujte jim hortenzie, jejichž dřevnaté stonky a něžné květy složené ze záplavy menších kvítků symbolizují jednotu protikladů, pro ně tak typickou. Stejný efekt má rozkvetlý šeřík. Potěšíte je ale i narcisy, které působí křehce i silně zároveň.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

1. pivoňky

2. hledíky

3. frézie

Štíři bývají vytrvalí a ambiciozní lidé s pevnou vůlí, ale taky mívají citlivou, rozervanou duši. Vybrat ty správné květiny pro ženy narozené ve znamení Štíra je těžké, hned tak něco se jim nelíbí. Když se ale jednou trefíte, máte vyhráno jednou provždy. Zkuste to s rozčepýřenými barevnými pivoňkami. Dobrým tipem jsou neobvyklé hledíky s jasně barevnými květy, zafungovat by mohla fungovat i kytička frézií s podmanivou vůní.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

1. karafiáty

2. tulipány

3. hyacinty

Inteligentní, vytrvalí, vnímaví, zvídaví a nezávislí bývají Střelci. Ženy narozené ve znamení Střelce ocení jakoukoli květinu, řezanou i v květináči, protože daleko důležitější pro ně je, že jste si vzpomněli. Ale i ony mají své favority, v první řadě to jsou klasické velkokvěté karafiáty, které symbolizují jejich vytrvalost. Rovněž tulipány a voňavé hyacinty jsou trefou do černého.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

1. růže

2. jiřinky

3. kvetoucí pokojovky

Zodpovědný, pilný, praktický a spolehlivý – tak je charakterizován Kozoroh. Ženy Kozorožky jsou dost konzervativní a jen tak něco je nenadchne, ale dokážou ocenit krásu a kreativitu. Nic nezkazíte s růžemi, ty zabodují. Další volbou mohou být staré dobré jiřinky, ale nemusíte se bát ani obyčejných kytiček natrhaných na rozkvetlé louce. Možná vůbec nejvíc je potěší kvetoucí pokojovka, třeba africká fialka nebo ibišek.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

1. orchideje

2. mečíky

3. chrpy a vlčí máky

Vodnáři bývají lidé nezávislí, čestní, svobodomyslní a pozitivní, mívají romantické sklony. Ženy narozené ve znamení Vodnáře milují originalitu a výjimečnost, takže vaší první volbou při výběru květiny pro ně by měly být exotické orchideje. Docela jistě se jim budou líbit také mečíky neboli gladioly nebo motntbrécie, které jsou pro ně dostatečně originální. Ovšem radost jim udělá i narychlo natrhaná kytice chrp a vlčích máků.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

1. pivoňky

2. sněženky

3. cínie

Lidé narození ve znamení Ryb bývají tolerantní a laskaví, řídí se spíše emocemi než racionalitou, instinkt u nich převládá nad rozumem. Pro ženy Ryby je nejdůležitější, že si na ně vzpomenete, umějí se radovat z každé květiny. Do vkusu se jim ale nejspíše trefíte něžnými, světle růžovými pivoňkami, křehkými prvními jarními sněženkami nebo elegantními barevnými cíniemi neboli ostálkami.


Přečtěte si také