Dětský pokoj

16. srpna 2017 06:00

Tereza Javorová

Máme doma školáka. 12 skvělých vychytávek, které vylepší dětský pokoj

Ještě několik posledních dnů zbývá do příjezdu našich dětí z prázdnin. Využijme toho a zpříjemněme jim alespoň trochu návrat k jejich školním povinnostem.

Snad každé dítě ocení, když při příjezdu zletního putování objeví ve svém pokojíčku něco nového. Vtomto případě není řeč o hračkách, ale o drobnostech, které obzvláště školákům pomohou sudržováním pořádku na stole, vprádelníku, ve výkresech či při odkládání šatstva. Zamysleme se nad tím, co nás během uplynulého školního roku vdětském pokoji nejvíc vytáčelo, zavzpomínejme, kde se prakticky hned po velkém úklidu začaly vytvářet další a další nevzhledné kupičky…

Kam s nimi

Dokud naše děti nebudou mít jasně vyhrazený prostor, kam odkládat po návratu ze školy aktovku, šatstvo, případně nebudou vědět, kam položit rozečtenou knihu nebo vystavit domek zlega, budeme se při vstupu do dětského pokoje rozčilovat i vnásledujících měsících. Přitom možných řešení je spousta a rozhodně nás nezruinují.

Vychytávky za babku

Najděme vhodná místa pro připevnění věšáčků na aktovku a svlečené šatstvo. Na výkresy můžeme pořídit korkovou nebo magnetickou nástěnku, či alespoň na vhodném místě natáhnout šňůru skolíčky. Pořiďme dostatek různých krabiček a úložných boxů na psací potřeby a hračky, pořadače na sešity a časopisy a kapsář na drobnosti kposteli. Nebojme se ani netradičních prvků vpodobě magnetické pásky na kovová autíčka nebo závěsných tašek na plyšáky.

Inspirativní řešení pro dětské pokoje i scenami najdete vnaší fotogalerii:

(bras)


Přečtěte si také