reklama

Adventní kalendář jinak. Jde to i bez nekvalitní čokolády

Věnujte letos adventní kalendář bez nezdravých pamlsků Foto: Věnujte letos adventní kalendář bez nezdravých pamlskůFoto: Thinkstockphotos

Také se vaše děti nemohou dočkat Ježíška? Zpříjemněte jim čekání originálním adventním kalendářem.

Kalendář na 24 dnů, které od začátku prosince zbývají do Vánoc, má svou tradici. První známý vyřezávaný byl vyroben v roce 1851, první tištěný vzešel začátkem 20. století z mnichovské tiskárny Reichhold & Lang. Až do příchodu 2. světové války se adventní kalendáře stávaly stále žádanějším artiklem, nejčastěji měly podobu vesnic či měst z tvrdého papíru s okénky a s biblickými výjevy.

Tento adventní kalendář zajistí obdarovanému zdravé svačinky nebo snídaně na celých 24 dní. Kromě dobrot je v něm ukryto i malé překvapení na stromeček. Cena: 749 korun Foto: Tento adventní kalendář zajistí obdarovanému zdravé svačinky nebo snídaně na celých 24 dní. Kromě dobrot je v něm ukryto i malé překvapení na stromeček. Cena: 749 korun; foto: Mixit.cz

Po druhé světové válce se tradice adventních kalendářů velice rychle vrátila, u nás se ale v současné době stala doslova masivní záležitostí za pár korun, kdy se v kartonových okýnkách s pohádkovými postavičkami většinou krčí kousky čokolády nevalné kvality. Až na malé výjimky je to nevkus, nuda a hlavně hromada cukru a palmového oleje.

Pokud bychom chtěli svým dětem nabídnout něco jiného, máme dvě možnosti. Tou první je domácí výroba a naplnění kalendáře dle vlastního uvážení. Nápadů je spousta a existují návody i pro ty manuálně méně zručné. Inspiraci najdete třeba tady:

Článek

V adventním kalendáři může dostat na každý den jednu ozdobičku, kterými pak společně s vámi ozdobí vánoční strom Foto:

10 tipů na originální adventní kalendář

Zapomeňte na nudné čokoládičky v nevkusném papíru. Adventní kalendář může mít mnoho podob.

Jestliže jste právě zhodnotili svoje možnosti a došli k závěru, že do výroby se letos pouštět nebudete, nepropadejte panice. Na našem trhu je k dostání řada originálních adventních kalendářů a to nejenom pro děti. Potěšit můžeme dokonce dospělé či domácí mazlíčky. Podívejte se do fotogalerie.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Vánoční trendy 2016. Jaké ozdoby letos pofrčí? - Obrázek 1 Foto:

Vánoční trendy 2016. Jaké ozdoby letos pofrčí?

Pastelové barvy v zimě? Letos se budou hodit i na vánoční stromeček.

Článek

Článek

Jakou barvu bude mít váš vánoční stromek? Foto:

Krok za krokem: Vánoční stromek z dřevěných hranolů

Zkuste si práci se dřevem a překvapte rodinu originální vánoční dekorací.

reklama