Barevné Velikonoce pro radost našich nejmenších: Nápady na dětské tvoření

Máme pro vás několik nápadů, jak si s dětmi zkrátit těšení na velikonoční svátky. Roztomilé dekorace z papíru, knoflíčků, kousků plsti a zbytků bavlnek zvládnou větší děti samy, těm menším jistě pomohou rodiče. Dáte se společně do tvoření?

Barevné Velikonoce: loutky zpapíru

Namalujte na čtvrtku jednoduché tvary zvířátek, pouze však tělo a hlavičku. Ve spodní části prostřihněte otvory na dva prsty a velikonoční divadlo může začít.

Barevné Velikonoce: omotávaná kuřátka

Ztvrdého kartonu vystřihněte jednoduchý tvar vajíčka a nechte děti, aby je pečlivě omotaly žlutou pletací přízí. Společně pak nalepte očka, zobáček, křidélka a nožky. Hotová kuřátka můžete nalepit na špejli a zapíchnout do velikonočního osení.

Barevné Velikonoce: zvířátka zpapíru

Jednoduchá zvířátka vytvoříte zpapírových ruliček od toaletního papíru. Jednoduše je přestřihněte na polovinu, polepte barevnými papíry a slepte ksobě. Pěkné figurky můžete vytvořit i zpapírových proužků.

Barevné Velikonoce: knoflíčkové kraslice

Máte doma spoustu zbytečných knoflíčků? Pokud ne, ve výtvarných potřebách najdete malé plastové dekorační knoflíčky za nesrovnatelně nižší cenu než vtextilní galanterii. Zknoflíků pak můžete vytvořit obrázek kraslice nebo velikonoční věneček.

Barevné Velikonoce: dekorace zplsti

Zbarevné dekorační plsti můžete vytvořit opravdu cokoliv. Jednoduchá kuřátka nebo ptáčky zvládnou i větší děti, kterým se už nebojíte svěřit do rukou jehlu a vyšívací bavlnku.

Barevné Velikonoce: 3D dekorace

Vystřihněte zbarevných papírů několik stejných tvarů, buď vajíček, nebo koleček, ze kterých vzniknou kuřátka, a uprostřed je všechny ksobě sešijte kancelářskou sešívačkou. Jednotlivé listy papíru pak od sebe oddělte a dozdobte.


Přečtěte si také