Velikonoce

31. března 2019 08:00

redakce Prima Zoom

Upletené Velikonoce: Využijte pletení i háčkování k výrobě velikonočních dekorací

Trvalo to jenom pár let, kdy se tak všeobecně tvrdilo, že pletení a háčkování patří minulosti, a že si vše potřebné prostě koupíme. Většina z nás si ale od ručních prací jenom chvilku odpočinula, aby se pak s novou energií vrhla do dalšího tvoření. Výrobě časově náročných svetrů a dalšího oblečení se už opravdu věnuje jen málokdo, ale pletené či háčkované dekorace zažívají návrat na výsluní v plné síle. Pustíme se spolu do velikonočního tvoření?

Zajíčci ukrývají velikonoční snídani

Do výroby pletených zajíčků se mohou pustit pletařky, které už mají přeca jenom nějaké zkušenosti. Ale za to překvapení, které připravíte dětem u velikonoční snídaně, trochu námahy stojí.

Čepičky na vajíčka

Pokud patříte mezi začátečnice, které se spletacími jehlicemi přátelí jen krátce, můžete si vytvořit jednoduché čepičky na vajíčka. Stačí uplést obdélník, sešít ho po třech stranách a ozdobit knoflíčkem. Nebo obdélník sešít jen po dvou protilehlých stranách, třetí stranu stáhnout a ozdobit malou bambulkou.

Háčkované kraslice

Vytvořit přesný návod na háčkované kraslice není tak úplně jednoduché, každé vajíčko je trochu jinak velké i tvarované. Ale když uháčkujete základ, vajíčko vložíte dovnitř a pak už se budete držet tvaru vajíčka, jistě se vám kraslice povede.

Misky na vajíčka

Mohou to výt jednoduché pletené pytlíčky nebo daleko složitěji vypracovaná háčkovaná slepička. Obě varianty budou dělat na stole velkou parádu.

Věnec sháčkovanými ozdobami

Polystyrenový korpus na výrobu věnců omotejte obyčejným konopným nebo lněným provázkem, a pak už se dejte do zdobení. Tavnou pistolí nalepte háčkované kytičky, které zvládnou i začátečnice, nebo složitější ptáčky.

Dárek pro malé koledníky

Vyrábět tyhle dokonalé háčkované hračky pro všechny koledníky, kteří kvám přijdou, by bylo asi časově i finančně velmi náročné, ale své děti nebo vnoučata můžete překvapit podobným milým dárkem, ne?


Přečtěte si také