Veselé Velikonoce: Připravte pro vajíčka slavnostní čepičky

Velikonoční výzdoba se může nést v tradičním duchu malovaných kraslic, ale i v duchu ryze moderním, jako jsou pletené či háčkované čepičky na vajíčka, díky kterým se vejce promění ve veselé chlapíky či roztomilé zajíčky.

Velikonoční kulíšek sbambulkou

I ta nejjednodušší pletená čepička bude vajíčku vtradičním kalíšku, uvařenému ke slavnostní snídani, náramně slušet. I když, ono se řekne nejjednodušší… Ale umíte plést na pěti jehlicích? Většina znás asi bude muset poprosit o upletení kulíška babičku. A když už se dá babička do pletení, u jednoho výrobku určitě nezůstane!

Háčkovaná čepička

Mnohem snadnější na výrobu je barevná háčkovaná čepička. A když na vajíčko nakreslíte obyčejnou fixou obličej, bude se na vás zmisky smát parta veselých chlapíků a děti budou nadšené!Pokud se vajíčka chystáte později zařadit do svého jídelníčku, nepoužívejte permanentní fix, ale obyčejný, který je zdravotně nezávadný. Raději se o nezávadnosti ujistěte na krabičce sfixy.

Retro partička

Pamatujete? Tomuhle typu čepice se kdysi říkalo debilka a byl velmi populární. Každopádně vajíčkům, možná na rozdíl od nás, velmi sluší!

Vyladěná dekorace

Máte doma sadu kalíšků na vajíčka? Pak knim, pěkně do barvy, uháčkujte i špičaté čepičky. Nezapomeňte, že podobné pokrývky mají i zcela praktickou funkci. Udrží vařená vejce teplá, dokud se do nich při snídani schutí nepustíte.

Háčkovaní zajíčci

Proměnit vajíčko ve velikonočního zajíčka už dá trochu práce, ale rozhodně to stojí za to. Minimálně děti budou zveselé partičky nadšené. Nevíte, jak na to? Na stránce Prima Livingu najdete přesný návod.

Jednoduše roztomilé

Pletené čepičky na vajíčka vpodobě malých zajíčků vypadají naprosto skvěle. A když na ně ještě vyšijete náznak zaječího čumáčku, tak budou vypadat dokonce i roztomile!

Další nápady na velikonoční pletení a háčkování:


Přečtěte si také