Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Upletené Velikonoce: Využijte pletení i háčkování k výrobě velikonočních dekorací

Trvalo to jenom pár let, kdy se tak všeobecně tvrdilo, že pletení a háčkování patří minulosti, a že si vše potřebné prostě koupíme. Většina z nás si ale od ručních prací jenom chvilku odpočinula, aby se pak s novou energií vrhla do dalšího tvoření. Výrobě časově náročných svetrů a dalšího oblečení se už opravdu věnuje jen málokdo, ale pletené či háčkované dekorace zažívají návrat na výsluní v plné síle. Pustíme se spolu do velikonočního tvoření?
Vydáno: 31.03.2019
Upletené Velikonoce
Autor: Pinterest.com Upletené Velikonoce

Zajíčci ukrývají velikonoční snídani

Do výroby pletených zajíčků se mohou pustit pletařky, které už mají přeca jenom nějaké zkušenosti. Ale za to překvapení, které připravíte dětem u velikonoční snídaně, trochu námahy stojí.

Zajíčci ukrývají velikonoční snídani
Autor: Pinterest.com Zajíčci ukrývají velikonoční snídani

Čepičky na vajíčka

Pokud patříte mezi začátečnice, které se s pletacími jehlicemi přátelí jen krátce, můžete si vytvořit jednoduché čepičky na vajíčka. Stačí uplést obdélník, sešít ho po třech stranách a ozdobit knoflíčkem. Nebo obdélník sešít jen po dvou protilehlých stranách, třetí stranu stáhnout a ozdobit malou bambulkou.

Čepičky na vajíčka
Autor: Pinterest.com Čepičky na vajíčka

Háčkované kraslice

Vytvořit přesný návod na háčkované kraslice není tak úplně jednoduché, každé vajíčko je trochu jinak velké i tvarované. Ale když uháčkujete základ, vajíčko vložíte dovnitř a pak už se budete držet tvaru vajíčka, jistě se vám kraslice povede.

Háčkované kraslice
Autor: Pinterest.com Háčkované kraslice

Misky na vajíčka

Mohou to výt jednoduché pletené pytlíčky nebo daleko složitěji vypracovaná háčkovaná slepička. Obě varianty budou dělat na stole velkou parádu.

Misky na vajíčka
Autor: Pinterest.com Misky na vajíčka

Věnec s háčkovanými ozdobami

Polystyrenový korpus na výrobu věnců omotejte obyčejným konopným nebo lněným provázkem, a pak už se dejte do zdobení. Tavnou pistolí nalepte háčkované kytičky, které zvládnou i začátečnice, nebo složitější ptáčky.

Věnec s háčkovanými ozdobami
Autor: Pinterest.com Věnec s háčkovanými ozdobami

Dárek pro malé koledníky

Vyrábět tyhle dokonalé háčkované hračky pro všechny koledníky, kteří k vám přijdou, by bylo asi časově i finančně velmi náročné, ale své děti nebo vnoučata můžete překvapit podobným milým dárkem, ne?

Dárek pro malé koledníky
Autor: Pinterest.com Dárek pro malé koledníky
Článek je zařazen v: Velikonoce , velikonoční dekorace , pletení , háčkování , ruční práce , jak na to
Speciály: Jaro a Velikonoce

reklama