Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Upletené Velikonoce: Využijte pletení i háčkování k výrobě velikonočních dekorací

Trvalo to jenom pár let, kdy se tak všeobecně tvrdilo, že pletení a háčkování patří minulosti, a že si vše potřebné prostě koupíme. Většina z nás si ale od ručních prací jenom chvilku odpočinula, aby se pak s novou energií vrhla do dalšího tvoření. Výrobě časově náročných svetrů a dalšího oblečení se už opravdu věnuje jen málokdo, ale pletené či háčkované dekorace zažívají návrat na výsluní v plné síle. Pustíme se spolu do velikonočního tvoření?
Vydáno: 31.03.2019
Upletené Velikonoce
Autor: Pinterest.com Upletené Velikonoce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zajíčci ukrývají velikonoční snídani

Do výroby pletených zajíčků se mohou pustit pletařky, které už mají přeca jenom nějaké zkušenosti. Ale za to překvapení, které připravíte dětem u velikonoční snídaně, trochu námahy stojí.

Zajíčci ukrývají velikonoční snídani
Autor: Pinterest.com Zajíčci ukrývají velikonoční snídani

Čepičky na vajíčka

Pokud patříte mezi začátečnice, které se s pletacími jehlicemi přátelí jen krátce, můžete si vytvořit jednoduché čepičky na vajíčka. Stačí uplést obdélník, sešít ho po třech stranách a ozdobit knoflíčkem. Nebo obdélník sešít jen po dvou protilehlých stranách, třetí stranu stáhnout a ozdobit malou bambulkou.

Čepičky na vajíčka
Autor: Pinterest.com Čepičky na vajíčka

Háčkované kraslice

Vytvořit přesný návod na háčkované kraslice není tak úplně jednoduché, každé vajíčko je trochu jinak velké i tvarované. Ale když uháčkujete základ, vajíčko vložíte dovnitř a pak už se budete držet tvaru vajíčka, jistě se vám kraslice povede.

Háčkované kraslice
Autor: Pinterest.com Háčkované kraslice

Misky na vajíčka

Mohou to výt jednoduché pletené pytlíčky nebo daleko složitěji vypracovaná háčkovaná slepička. Obě varianty budou dělat na stole velkou parádu.

Misky na vajíčka
Autor: Pinterest.com Misky na vajíčka

Věnec s háčkovanými ozdobami

Polystyrenový korpus na výrobu věnců omotejte obyčejným konopným nebo lněným provázkem, a pak už se dejte do zdobení. Tavnou pistolí nalepte háčkované kytičky, které zvládnou i začátečnice, nebo složitější ptáčky.

Věnec s háčkovanými ozdobami
Autor: Pinterest.com Věnec s háčkovanými ozdobami

Dárek pro malé koledníky

Vyrábět tyhle dokonalé háčkované hračky pro všechny koledníky, kteří k vám přijdou, by bylo asi časově i finančně velmi náročné, ale své děti nebo vnoučata můžete překvapit podobným milým dárkem, ne?

Dárek pro malé koledníky
Autor: Pinterest.com Dárek pro malé koledníky
Článek je zařazen v: Velikonoce , velikonoční dekorace , pletení , háčkování , ruční práce , jak na to
Reklama