Nazdobený velikonoční stůl. Naučte se poskládat z ubrousku zajíčka

Slavnostní oběd vyžaduje i stejně sváteční výzdobu velikonoční tabule. Naučte se skládat látkové i papírové ubrousky tak, že se stanou předmětem obdivu každého, kdo s vámi ke stolu zasedne. Dokonce i klasické kroužky na ubrousky mohou mít jarně veselou podobu. Vystřihněte jednoduché motýlky!

Používáte ubrousky při stolování i ve všední den? Asi ne pokaždé, ale pokud už ano, tak je jistě neskládáte do složitých tvarů, ani na ně nepoužíváte kroužky. Právě proto si dopřejte na výzdobu velikonočního stolu dostatek času a ubrousky krásně poskládejte a ozdobte, ať už použijete látkové nebo jen obyčejné, papírové. Přinejmenším děti budou zaručeně nadšené!

Zaječí ouška

Na tuto jednoduchou, ale velmi efektní skládanku můžete použít jak látkový, tak papírový ubrousek. Ubrousek podle návodu srolujte, přeložte vpolovině a omotejte kolem vajíčka, snamalovaným zaječím obličejem. Uši svažte, a máte hotovo.

Puntíkatý zajíček

Podle foto návodu poskládejte malého zajíčka a použijte raději ubrousek papírový. Bude se vám sním lépe pracovat.

Jarní motýlci

Na jednoduché papírové pásky si předkreslete tvar motýla, jemnými nůžkami na manikúru vystřihněte křidélka a opatrně je ohněte, aby dobře vynikly. Pak pásky papíru stočte do kroužku a slepte.

Ouška králíčka zplsti i puntíkaté látky

Připravte si jednoduchou šablonu zpapíru, podle které vystřihněte zbarevné plsti základní tvar oušek. Nalepte na ně zpuntíkaté látky ozdobu. Hotová ouška obtočte kolem srolovaného ubrousku a konec provlékněte průstřihem.

Podle stejné šablony, ale bez průstřihu, nastřihněte i základ na šité zavazované uši zdvojité látky. Jenom středovou část protáhněte, abyste mohli hotová ouška zavázat na uzel. Při stříhání nezapomeňte přidat půl centimetru látky na všechny strany, abyste mohli ouška sešít.

Skládaná lodička

Ubrousek rozložte, poskládejte do harmoniky a na obou koncích svažte a ozdobte mašlemi. Pak harmoniku roztáhněte, naplňte například dřevitou vlnou nebo kouskem barveného sisalu a přidejte barevné kraslice.

Zajíci dětem pro radost

Ubrousky přes roh srolujte, aby vznikla co nejdelší rolička, tu pak přehněte v polovině a svažte. Ubrousek zafixujte kroužkem snhlavičkou zajíce, vystřiženou z tvrdého papíru a pomalovanou fixami.

Máme pro vás další inspiraci pro velikonočně nazdobený stůl:


Přečtěte si také