Bydlení

22. října 2015 05:30

Klára Beščecová

10 tipů, jak zahřát psa aneb průzkum trhu se psí zimní módou

Chlad, déšť a vítr… Prostě počasí, do kterého by ani psa nevyhnal. Proboha, kdo tohle vymyslel?

Každý pejskař přece ví, že pravidelným vycházkám se psem nelze uniknout, ani když padají příslovečné trakaře. Vy se na to určitě pořádně obléknete, nezapomeňte ale ani na svého čtyřnohého kamaráda. S příchodem chladnějších dnů potkáváme ve městech pejsky vnejroztodivnějších módních kreacích. Jedná se o libůstku pejskařů, nebo je opravdu dobré psa před nepříznivým počasím chránit? Pravda je někde uprostřed, řada páníčků to smóděním svého mazlíčka skutečně trochu přehání, ale jsou situace, kdy vhodným svrškem psovi skutečně pomůžeme, i on totiž může nastydnout.

Zahřejte hlavně prcky

U venkovských voříšků, kteří tráví většinu roku na zahradě, nebo u velkých, dlouhosrstých plemen nebudeme snejvětší pravděpodobností psí garderobu řešit. Nad její vhodností bychom se ale měli zamyslet u malých nebo krátkosrstých plemen, zvláště tehdy, pokud psi většinu času tráví vpřetopeném bytě a nejsou zvyklí na delší pobyt vnepříznivém počasí. Vněkterých případech, třeba u problémů sklouby, může obleček dokonce doporučit veterinář. Pořídit můžete pláštěnku pro chladné deštivé dny, teplou bundu pro období, kdy nastoupí mráz nebo zavane studený vítr a úplně od věci nejsou ani botičky.

Materiály, které frčí

Nabídka psího oblečení je skutečně široká, spousta výrobců a prodejců dokonce klade důraz hlavně na jeho funkčnost a nabízí materiály jako fleece, softshell nebo Gore-Tex. Při nákupu bundy nebo pláštěnky se soustřeďte i na správnou velikost, přítomnost reflexních prvků a zajímejte se i o to, jestli se obleček bude dobře udržovat. Musí pejskovi dobře sedět a chránit by ho měl především na zádech a hrudníku. Kapuca na bundě nebo svetříku je tak trochu navíc, jedná se vyloženě o módní záležitost, která může psovi tak nanejvýš překážet. A pokud žijete ve městě a váš pes špatně snáší sůl na tlapkách, možná byste mohli zauvažovat i o pořízení speciálních botiček.

Pokud vás zajímá, co a za kolik je vsoučasné době kmání, podívejte se do naší fotogalerie:

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také