Bydlení

30. září 2014 05:40

Markéta Zídková

20 originálních křesel. Sedli byste si?

Děsivě kreativní sesle! Jak vám sednou?

Bolí nohy? Tak si sedněte... máte-li ale na to žaludek! Některé nápady designérů jsou skutečně na hraně. Co byste řekli na to, usadit se v pohodlném křesílku a po lehkém šlofíku se vzbudit v náručí smrtky? Naštěstí ne všechny nápady si pohrávají jen s umrlčími atributy, i když poslední snímek galerie je jen pro silné žaludky.

Je pravda, že některá křesla jsou opravdu silně nihilistická, co však na nich můžeme obdivovat, je neuvěřitelná propracovanost, a to ať už u lebkokřesla nebo houpací smrtky. Šok může nastat i u člověka, který se štítí hadů a jemuž nabídnete posezení v náručí kobry. Až hrůzostrašně pak jistě zapůsobí křeslo, se kterým si tak trochu musel pohrát Hannibal Lecter.

Lidská fantazie je však bezbřehá a nezabíhá jenom do tmavších zákoutí lidské mysli. Naopak, možná ve vás některé křesílko vyvolá třeba chuť na kdovíjaké exotické ovoce, připomene pohádku o létajícím koberci nebo vás zanese kamsi, kde ještě občas ulpí rosa na kolejích.

Zajímavé jsou rovněž nápady využívající jednoduchost pospojovaných dřevěných válečků, zkrouceného hranolu a zohýbané pevnější látky. Knihomoly určitě zaujme křeslo sestavené z poliček na knihy, kdežto obdivovatele vojenské techniky třeba tankový pás. Jeho dřevěná varianta totiž umožní jednoduše převézt křeslo z místa na místo a také se hned do něj i pohodně usadit.

Nahlédněte s námi v galerii za dveře kreativních návrhářů nábytku, kteří světu nabídli pohodlí opravdu nevšední. Připomínáme ale, že poslední snímek je skutečně jen pro silné nátury.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také