Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

20 originálních křesel. Sedli byste si?

Děsivě kreativní sesle! Jak vám sednou?
Vydáno: 30.09.2014
Pás jak od tanku a přece jde o výrobek ryze mírumilovný – křeslo. Vtipný design navíc umožňuje křeslu snadný přesun po místnosti.
Pás jak od tanku a přece jde o výrobek ryze mírumilovný – křeslo. Vtipný design navíc umožňuje křeslu snadný přesun po místnosti. Autor: Syidaty.net
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bolí nohy? Tak si sedněte... máte-li ale na to žaludek! Některé nápady designérů jsou skutečně na hraně. Co byste řekli na to, usadit se v pohodlném křesílku a po lehkém šlofíku se vzbudit v náručí smrtky? Naštěstí ne všechny nápady si pohrávají jen s umrlčími atributy, i když poslední snímek galerie je jen pro silné žaludky.

Je pravda, že některá křesla jsou opravdu silně nihilistická, co však na nich můžeme obdivovat, je neuvěřitelná propracovanost, a to ať už u lebkokřesla nebo houpací smrtky. Šok může nastat i u člověka, který se štítí hadů a jemuž nabídnete posezení v náručí kobry. Až hrůzostrašně pak jistě zapůsobí křeslo, se kterým si tak trochu musel pohrát Hannibal Lecter.

Morbidně vyvedené houpací křeslo v podobě kostry, nebo chcete-li smrtky, pochází z Ruska Foto: Jacksonsauction.com

Lidská fantazie je však bezbřehá a nezabíhá jenom do tmavších zákoutí lidské mysli. Naopak, možná ve vás některé křesílko vyvolá třeba chuť na kdovíjaké exotické ovoce, připomene pohádku o létajícím koberci nebo vás zanese kamsi, kde ještě občas ulpí rosa na kolejích.

Zajímavé jsou rovněž nápady využívající jednoduchost pospojovaných dřevěných válečků, zkrouceného hranolu a zohýbané pevnější látky. Knihomoly určitě zaujme křeslo sestavené z poliček na knihy, kdežto obdivovatele vojenské techniky třeba tankový pás. Jeho dřevěná varianta totiž umožní jednoduše převézt křeslo z místa na místo a také se hned do něj i pohodně usadit.

Nahlédněte s námi v galerii za dveře kreativních návrhářů nábytku, kteří světu nabídli pohodlí opravdu nevšední. Připomínáme ale, že poslední snímek je skutečně jen pro silné nátury.

 

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sezení nemusí bolet

Posaďte se – pan Židle přichází

Dřevěný samorost vždy člověka čímsi přitahoval. Vy si s touto fototapetou můžete nádherně vyzdobit svůj byt, stačí mít alespoň jednu stěnu volnou. (Komar, Old Giant, rozměr: 368x254

Bez hřebíku a kladiva. Velký přehled dřevěných tapet

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama