Bydlení

17. srpna 2017 15:46

Tereza Javorová

5 triků, které z vašeho bytu udělají útulné hnízdečko

Působí na vás váš byt neútulně a stroze? Teprve jste se přestěhovali a stále se necítíte jako doma? Poradíme vám 5 jednoduchých triků, jak z vašeho příbytku udělat přívětivé místo, kde se bude i návštěva cítit jako ve svém.

Ačkoliv doma ve finále netrávíme tolik času, i těch pár hodin mezi koncem pracovní doby a ulehnutím ke spánku je velmi důležitých. Teprve až v pohodlí domova se můžeme plně uvolnit, vést osobní a rodinný život, věnovat se svým koníčkům a odpočívat. Pokud se ve svém bytě stále necítíte zcela zabydleně, poradíme vám pár užitečných tipů, jak čtyři stěny proměnit v bezpečné a útulné hnízdo, kam se budete rádi vracet.

1. Nenechte vaše stěny nedotčené

Fotografie, obrazy, vaše úspěchy, suvenýry z cest – to vše se nesmíte bát dát na obdiv vašim očím. Fotografie s vašimi přáteli, s rodinou nebo vzpomínky z cest vám okamžitě přivodí pocit, že jste doma. Pokud raději dáváte přednost umění, i obrazy dodají vašemu bytu zcela nový směr. Samozřejmě se nesmíte bát ukázat vaše úspěchy, pokud jste sportovec – vystavte své medaile a poháry, pokud se vám cokoli povedlo - ukažte své diplomy, a jestli jste navštívili zemi, na kterou rádi vzpomínáte – ozdobte vaše stěny přivezenými suvenýry.

Foto: pinterest.com/lifebuzz

2. Knihy jako poklady

Jestli jste velký čtenář, opět se to nesmíte bát ukázat. Hned bude váš byt působit úplně jinak, když uvidíte na své oblíbené kousky. Velké knihovny, nebo i menší skříňky, kde jsou srovnané vaše poklady, vás dostanou do neuvěřitelné pohody. Takže nebojte se dát na obdiv své knihy!

3. Zelená – balzám na duši

Květiny jsou zaručená věc, stejně jako fotografie, která vždy zabere. Přesto, že to není to nijak extra nákladná záležitost, ve vašem bytě se budete cítit hned mnohem lépe. Nezáleží na tom, jestli se rozhodnete pro malé květiny na parapetu, nebo zvolíte poněkud „násilnější“ formu a pořídíte si pořádnou květinu, na jejíž konec sotva dosáhnete. Věřte, i toto má své velké kouzlo a váš domov se od základů změní. Nejenže zelené listy na vás mohou působit uklidňujícím dojmem, ale můžete pomocí květináčů vnést do vašeho bytu mnoho barev. Zvláště když stěny vašeho bytu na vás září bělotou, po sladění do nějaké barvy všech květináčů váš byt skvěle prokoukne.

4. Dekor dřeva vás okouzlí

Pokud se vám váš byt zdá strohý, lesklé bílé skříně vás v tomto pocitu pouze utvrdí. Jestli se ale rozhodnete zvolit nábytek v dekoru dřeva, zjistíte, že i to dělá mnoho.

5. Barva a světlo jsou základ všeho

Samozřejmě i barvy dokážou, co se týče útulnosti vašeho příbytku, velice zamávat s vaším hnízdečkem. Proto je důležité volit barvy správně. Nemusí však jít jen o barvy na vašich stěnách, pokud dáváte přednost nevýrazným odstínům, je dobré barevně obohatit alespoň vaše doplňky. Každopádně obecně platí, že teplé barvy působí přívětivějším dojmem. Stejně tak to funguje i u světla. Jestli máte všude po pokojích studené světlo, pořiďte si lampu například do obývacího pokoje, která bude svítit teplým světlem. Uvidíte, že to ve vás zanechá uklidňující dojem a váš byt bude zase o něco útulnější.

Foto: iStock

(bb)

Další články:


Přečtěte si také