Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

7 věcí, které nepatří do koupelny. A vy je tam přesto určitě máte

09. 01. 2017, 14:10
1/7: Lékárnička
Nepatří do koupelny - Obrázek 1

Nenechte se zmást různými obrázky z katalogů firem s nábytkem – lékárnička do koupelny nepatří. Léky jsou náchylné na vlhkost a kolísavou teplotu. Proto by se měly přechovávat v pokojové teplotě, tedy mezi 20 a 25 stupni Celsia.

2/7: Šperky
Nepatří do koupelny - Obrázek 2

Zdá se, že vlhké prostředí v koupelně urychluje oxidační proces bižuterie a způsobuje, že poté špiní. Jistě znáte ty nevzhledné zelené a hnědé kroužky, které vznikají po nošení barvící bižuterie a které nejdou jen tak umýt. To samé se bude dít, pokud se budete s bižuterií koupat. Šperky byste zkrátka měla uschovávat na chladném a suchém místě.

3/7: Make-up
Nepatří do koupelny - Obrázek 3

Nezáleží na tom, jestli používáte práškový, krémový nebo tekutý make-up, všechny by měly být skladovány v pokojové teplotě, tedy rozhodně ne v koupelně. A to samé platí pro váš parfém. Teplo a vlhkost urychluje proces oxidace a způsobí, že se vaše vůně rychleji kazí.

Další kosmetikou, které vlhkost v koupelně škodí a mnoho žen si to neuvědomuje, je lak na nehty. Ty mají životnost dva roky, ale kolísání teplot v koupelně ji výrazně zkracuje. Laky pak houstnou, hůř se nanášejí a nedrží na nehtech. Nejlépe je jim v místnosti se stabilní pokojovou teplotou, tedy třeba v ložnici. Teď jsme vám dali tři dobré důvody, proč si pořídit do ložnice pěkný toaletní stolek, ne?

4/7: Parfém
Nepatří do koupelny - Obrázek 4

To samé jako pro make-up platí i pro parfémy. Automaticky je asi ukládáte v koupelně, ale to není to správné místo. Vlhkost a teplota uspíší oxidační procesy a vůně se může zkazit.

5/7: Elektronika
Nepatří do koupelny - Obrázek 5

Rádi si za zvuků hudby zpíváte ve sprše? Berete si do vany svůj notebook, abyste si pustili film? Hrajete na telefonu během čistění zubů? Pak vězte, že elektronika v koupelně nemá co dělat, protože vysoká vlhkost vzduchu ji poškozuje. Naštěstí existují vodotěsné přístroje, kterým pobyt v koupelně neuškodí. A vlhkost škodí ještě jedné oblíbené zábavě v koupelně, nebo spíš na toaletě. Poškozuje totiž papír. Knihy či oblíbené časopisy si vždy jen přineste, jinak je čeká zkáza.

6/7: Povlečení
Nepatří do koupelny - Obrázek 6

Vzhledem k tomu, že koupelny jsou často semeništěm plísní, není dobrý nápad skladovat zde jakékoliv prádlo – ručníky, nebo dokonce ložní prádlo uložte do jiné místnosti, plísňové spóry vám totiž mohou způsobit zdravotní potíže. A ještě jedna rada – použité ručníky nechte vždy důkladně vyschnout. Buď je pověste mimo koupelnu, nebo alespoň zapněte větrák naplno.

7/7: Žiletka
Nepatří do koupelny - Obrázek 7

Jistě, žiletka, kterou používáte má své nejlogičtější místo v koupelně, dokonce snad ve sprchovém koutě. Ale náhradní hlavice by rozhodně v koupelně uložené být neměly. Jak jinak – vhkost, pára ze sprchy způsobuje, že se tupí, nebo dokonce reznou.