reklama

7 věcí, které nepatří do koupelny. A vy je tam přesto určitě máte

zidkovm
9. ledna 2017
7 věcí, které nepatří do koupelny. A vy je tam přesto určitě máte
reklama

Přemýšleli jste někdy nad tím, co horký a vlhký vzduch v koupelně způsobuje? Zda je zdejší "klima" zdravé, nebo naopak plné bacilů a spor plísní? Možná byste měli najít jiné místo, kde bude uschovávat make-up, ručníky a další.

Lékárnička

Nenechte se zmást různými obrázky z katalogů firem s nábytkem – lékárnička do koupelny nepatří. Léky jsou náchylné na vlhkost a kolísavou teplotu. Proto by se měly přechovávat v pokojové teplotě, tedy mezi 20 a 25 stupni Celsia.

Šperky

Zdá se, že vlhké prostředí v koupelně urychluje oxidační proces bižuterie a způsobuje, že poté špiní. Jistě znáte ty nevzhledné zelené a hnědé kroužky, které vznikají po nošení barvící bižuterie a které nejdou jen tak umýt. To samé se bude dít, pokud se budete s bižuterií koupat. Šperky byste zkrátka měla uschovávat na chladném a suchém místě.

Make-up

Nezáleží na tom, jestli používáte práškový, krémový nebo tekutý make-up, všechny by měly být skladovány v pokojové teplotě, tedy rozhodně ne v koupelně. A to samé platí pro váš parfém. Teplo a vlhkost urychluje proces oxidace a způsobí, že se vaše vůně rychleji kazí. Další kosmetikou, které vlhkost v koupelně škodí a mnoho žen si to neuvědomuje, je lak na nehty. Ty mají životnost dva roky, ale kolísání teplot v koupelně ji výrazně zkracuje. Laky pak houstnou, hůř se nanášejí a nedrží na nehtech. Nejlépe je jim v místnosti se stabilní pokojovou teplotou, tedy třeba v ložnici. Teď jsme vám dali tři dobré důvody, proč si pořídit do ložnice pěkný toaletní stolek, ne?

Parfém

To samé jako pro make-up platí i pro parfémy. Automaticky je asi ukládáte v koupelně, ale to není to správné místo. Vlhkost a teplota uspíší oxidační procesy a vůně se může zkazit.

Elektronika

Rádi si za zvuků hudby zpíváte ve sprše? Berete si do vany svůj notebook, abyste si pustili film? Hrajete na telefonu během čistění zubů? Pak vězte, že elektronika v koupelně nemá co dělat, protože vysoká vlhkost vzduchu ji poškozuje. Naštěstí existují vodotěsné přístroje, kterým pobyt v koupelně neuškodí. A vlhkost škodí ještě jedné oblíbené zábavě v koupelně, nebo spíš na toaletě. Poškozuje totiž papír. Knihy či oblíbené časopisy si vždy jen přineste, jinak je čeká zkáza.

Povlečení

Vzhledem k tomu, že koupelny jsou často semeništěm plísní, není dobrý nápad skladovat zde jakékoliv prádlo – ručníky, nebo dokonce ložní prádlo uložte do jiné místnosti, plísňové spóry vám totiž mohou způsobit zdravotní potíže. A ještě jedna rada – použité ručníky nechte vždy důkladně vyschnout. Buď je pověste mimo koupelnu, nebo alespoň zapněte větrák naplno.

Žiletka

Jistě, žiletka, kterou používáte má své nejlogičtější místo v koupelně, dokonce snad ve sprchovém koutě. Ale náhradní hlavice by rozhodně v koupelně uložené být neměly. Jak jinak – vhkost, pára ze sprchy způsobuje, že se tupí, nebo dokonce reznou.

Sílejte článek
Štítky: koupelnakosmetikaručníkbižuterievlhkostpokojová teplota
reklama