Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Angličan ukládá své hosty do stáje

Dřív tu byly dostihové koně a stavení bylo pořád ještě cítit hnojem. Nyní už je ale z koňské stáje moderně zařízený dům pro hosty.
Vydáno: 02.01.2017
Dispozice nezůstaly „koňovi“, nicméně prostor rozdělují zachráněné původní přepážky i dveře

Stáj postavená v první polovině 20. století v zapadlé části jednoho anglického statku v Hampshiru už ležela ladem. Dříve v ní byly cenami ověnčení dostihoví koně, jenže v posledních několika desetiletích zůstávala nevyužitá a chátrala. Pětičlenná rodina, která statek vlastní, se proto rozhodla stáj přestavět na moderně zařízený dům pro návštěvy.

Nebylo to nic jednoduchého už jen proto, že do jinak poměrně dobře zachovalého hospodářského stavení ani nevedla elektřina. Práce nezjednodušil ani záměr architekta Andyho Ramuse, zachovat při přestavbě co nejvíc původních prvků. Vnitřní prostory rozdělil s využitím dveří od stájí i jejich příček, které bylo třeba renovovat. A to platilo i o zařízení stáje. Z napajedel se stala umyvadla, uvazovací kruhy pro koně slouží jako věšáky na ručníky a i z dalších dříve nuzných a zašlých drobností je nyní nápadité zařízení s novým účelem. To vše jednoduše pojatému interiéru propůjčuje osobitý ráz.

Při pohledu na fotografie zrekonstruovaného stavení není pochyb o tom, že se záměr podařilo naplnit. Škoda jen, že si dům navzdory své střídmé povaze vyžádal investici přesahující 5 milionů korun.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Nádhera Julských Alp v plné kráse

Horská chata s nejkrásnějším výhledem na světě. Ubytování je tu zdarma

Dům trčí z dun jako diamant

Holandská chata ční z dun jako diamant

Reklama
Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama