Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Autobus nabízí komfort obývacího pokoje

Obyvatelé San Franciska cestují do práce pohodlným busem plným vychytávek.
Vydáno: 27.04.2015
Elektronické či vytištěné jízdenky nechávají cestující načíst u vstupu
Elektronické či vytištěné jízdenky nechávají cestující načíst u vstupu Autor: Leap
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komfort, pěkný design nebo účelná organizace bez zbytečných prodlev je to poslední, čeho by se člověk v městském autobusu či u dopravce nadál. Americký dopravní podnik Leap to ale právě mění. Pohledný a komfortní interiér jeho modrých autobusů využívajících vyspělé technologie nemá daleko k obývacímu pokoji.

V autobusech Leap cesty městem zpříjemňuje personál, který po autobusu roznáší jídlo a pití podobně jak to funguje i v Evropě na delších trasách ve slušných autobusech nebo vlacích i v Česku. Autobus jezdí v intervalech nejvýše 15 minut a jeho přesnou polohu včetně informace o počtu volných míst cestující zjistí z příslušné aplikace. Důlek na zastávce tedy nikdo nevystojí. Pasé je i hledání drobných. Cestování autobusy Leap je jednak pěkně mastné (6 dolarů) a jednak lze platit naskenováním digitální jízdenky nebo kódu z předem vytištěné jízdenky.

Vzadu družná zábava, blíže k přídi pak samotáři a pracující
Vzadu družná zábava, blíže k přídi pak samotáři a pracující
Leap

Jak už zaznělo v úvodu, nejzajímavější je uspořádání interiéru. V zadní části lze spočinout na pohovce, která podle předpokladu dopravce přispěje k družným hovorům a vůbec atmosféře pospolitosti. Cestující, kteří chtějí mít klid – a to případně i na práci – zaujmou samostatná místa v přední části vehiklu. Uprostřed situovaný pracovní pult podobný baru je určený k práci s notebookem. Bus je vybavený zásuvkami i USB porty a k dispozici je i wifi připojení. Občerstvení lze objednávat prostřednictvím elektronické aplikace a zahrnuje všechno možné, a to i v bio kvalitě.

V internetových diskusích komfortní bus ovšem sklízí posměch a kritiku. Pohodlí dosahuje na úkor velkého počtu míst. Reklamní spot navíc ukazuje výhradně jen mladé lidi sportovních postav a naopak pomíjí starší cestující či postižené.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Silnice občas znenadání končí, kočující pár se ale zastavit nenechá

Dali výpověď, postavili si dům na kolečkách a odjeli

Každý strom má svůj „květináč“

Podívejte se, jak vypadá dům plný stromů

Kam byste si doma dali tohle svítidlo?

Co takhle svítidlo ve tvaru kondomu?

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama