Vánoce

19. listopadu 2019 14:00

Simona Sedláčková

Barevné adventní kalendáře: Vánoční inspirace pro tvořivé rodiče

Kupované adventní kalendáře plné většinou nepříliš kvalitní čokolády už asi žádné dítě nepřekvapí. Berou je jako samozřejmou součást předvánočního období. Ale vytvořit adventní kalendář s nápadem a naplnit ho dobrotami přesně podle gusta svých dětí, to je jiná! Vyberte si ten, který vaše potomky potěší nejvíce a dejte se do tvoření.

Barevné adventní kalendáře: ponožky nejen na nožky

Tradiční mikulášské ponožky můžete využít i jako kapsičky na dobroty vadventním kalendáři. Můžete jen tak natáhnout provázek a ponožky na něj připnout kolíčkem nebo je na šňůru napevno přišít.

Barevné adventní kalendáře: papírové domky

Zbarevných papírů můžete poskládat a slepit jednoduché domečky a zavěsit je na uříznutou větev. Pokud použijete dostatečně pevný papír, můžete domky po Vánocích poskládat do krabice a uložit na příští rok. Přece jen, dají dost práce na to, aby sloužily jenom jednu sezonu.

Barevné adventní kalendáře: dobroty ve skleničkách

Pěkně tvarované menší skleničky od zavařenin nebo dětských přesnídávek přestříkejte barvou ve spreji a označte číslem nebo je ponechte čiré a dobroty do nich uložte zabalené. Můžete využít papírové ubrousky. Barevné stromky na víčkách také vypadají skvěle.

Barevné adventní kalendáře: vánoční skřítci

Klasické trubičky od toaletního papíru polepte barevnými papíry či látkami a vytvořte celou vánoční partičku skřítků. Pokud je vám nepříjemný původ trubiček, pak je můžete, zcela nové, zakoupit ve výtvarných potřebách.

Barevné adventní kalendáře: kalendáře vrámu

Je jen na vás, jestli do rámu vložíte desku a na ni nalepíte dárkové krabičky, ale my hlasujeme za druhou variantu. Natažené provázky se mohou po Vánocích proměnit ve výstavku fotografií nebo vnástěnku. A rám nebude po zbytek roku překážet ve skříni!

Barevné adventní kalendáře: papírové sáčky a obálky

Snad nejjednodušší variantou adventního kalendáře jsou papírové sáčky nebo obálky, které můžete ozdobit třeba obrázkovými samolepkami.

Barevné adventní kalendáře: papírové kelímky

Kelímky na kávu jsou zvoskovaného papíru a víčko zumělé hmoty. Proto se dají snadno omýt vodou, pečlivě osušit a využít jako skrýše na dobroty.

Barevné adventní kalendáře: ve tvaru věnce

Nasbírejte dostatečné množství papírových krabiček, například od tavených sýrů nebo nařežte různé roličky od toaletního papíru či od kuchyňských utěrek na menší kolečka a nalepte je na kruhový základ ztvrdšího papíru. Vzniknou tak malé poličky na dárečky. Stejně tak můžete na papírový kruh nalepit malé šroubovací kulaté krabičky. Nakonec věnce zavěste na stěnu, budou tam dělat parádu až do Štědrého dne.


Přečtěte si také