Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Český magnát Radovan Vítek si koupil sídlo Ringo Starra

Jakobínské sídlo ze 17. století prodala hvězda skupiny The Beatles Ringo Starr.
Vydáno: 04.05.2015
Sídlo jménem Rydinghurst vlastnil Ringo Starr od roku 1999. Teď si ho koupil český podnikatel v realitách Radovan Vítek
Sídlo jménem Rydinghurst vlastnil Ringo Starr od roku 1999. Teď si ho koupil český podnikatel v realitách Radovan Vítek Autor: https://homes.yahoo.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

A kupujícím není nikdo z anglických horních deseti tisíc ani arabský petrodolarový magnát ani ruský oligarcha, ale český podnikatel v realitách Radovan Vítek. Bubeník slavných The Beattles Ringo Starr si podle časopisu Forbes s Vítkem již plácl a cena se podle britských médií vyšplhala k částce kolem 600 milionů korun (přesná cifra není známá).

Za to získá Radovan Vítek krásné panství jménem Rydinghurst v hrabství Surrey v jihovýchodní Anglii, asi 60 kilometrů od Londýna. K domu se zachovalým dobovým interiérem patří pozemek o rozloze 100 ha. Vítek může využít několik vlastních rybníčků, stáje s jezdeckým parkem, 4 další domy, garáže.

Nádherné jakobínské panství ze 17. století leží v hrabství Surrey asi 60 kilometrů od Londýna
Nádherné jakobínské panství ze 17. století leží v hrabství Surrey asi 60 kilometrů od Londýna
https://homes.yahoo.com

Interiér domu z roku kolem 1600 je překrásný, například v jednom z pokojů je krb tak vysoký, že do něj můžete pohodlně vejít, a obývací pokoj má rozlohu tanečního sálu. Přesto není ochuzen o moderní vymoženosti, jako je vnitřní bazén či sauna a fitko.

Ringo Starr, vlastním jménem Richard Starkey, se rozhodl dům prodat, protože v něm netrávil dostatek času. Byl to zároveň slušný zisk, původně dům stál 73 milionů korun Foto:

Ringo Starr (74), vlastním jménem Richard Starkey, se rozhodl dům prodat, protože v něm netrávil dostatek času. Byl to zároveň slušný zisk, původně dům stál 73 milionů korun

Ringo Starr na vlastnictví domu pekelně vydělal. V roce 1999 ho koupil za 73 milionů korun, teď ho prodal téměř za desetinásobek. Domu se zbavuje, protože v něm tráví příliš málo času a navíc se stěhuje na druhý břeh Atlantiku, respektive až k Pacifiku: „Stěhujeme se do Los Angeles. Měli jsme dům 15 let, ale netrávili jsme v něm dost času,“ citoval Ringo Starra list Mail on Sunday.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Dům má čtyři ložnice a šest koupelen

Tom Cruise má novou misi: Prodat svůj milovaný dům za 1,3 miliardy korun

Dům Patricka Dempseyho v Malibu

Budete závidět: Uhrančivý herec z Chirurgů Patrick Dempsey má naprosto dokonalý dům!

Článek je zařazen v: Ringo Starr , dům
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama