Bydlení

4. května 2015 12:57

Markéta Zídková

Český magnát Radovan Vítek si koupil sídlo Ringo Starra

Jakobínské sídlo ze 17. století prodala hvězda skupiny The Beatles Ringo Starr.

A kupujícím není nikdo z anglických horních deseti tisíc ani arabský petrodolarový magnát ani ruský oligarcha, ale český podnikatel v realitách Radovan Vítek. Bubeník slavných The Beattles Ringo Starr si podle časopisu Forbes s Vítkem již plácl a cena se podle britských médií vyšplhala k částce kolem 600 milionů korun (přesná cifra není známá).

Za to získá Radovan Vítek krásné panství jménem Rydinghurst v hrabství Surrey v jihovýchodní Anglii, asi 60 kilometrů od Londýna. K domu se zachovalým dobovým interiérem patří pozemek o rozloze 100 ha. Vítek může využít několik vlastních rybníčků, stáje s jezdeckým parkem, 4 další domy, garáže.

Interiér domu z roku kolem 1600 je překrásný, například v jednom z pokojů je krb tak vysoký, že do něj můžete pohodlně vejít, a obývací pokoj má rozlohu tanečního sálu. Přesto není ochuzen o moderní vymoženosti, jako je vnitřní bazén či sauna a fitko.

Ringo Starr (74), vlastním jménem Richard Starkey, se rozhodl dům prodat, protože v něm netrávil dostatek času. Byl to zároveň slušný zisk, původně dům stál 73 milionů korun

Ringo Starr na vlastnictví domu pekelně vydělal. V roce 1999 ho koupil za 73 milionů korun, teď ho prodal téměř za desetinásobek. Domu se zbavuje, protože v něm tráví příliš málo času a navíc se stěhuje na druhý břeh Atlantiku, respektive až k Pacifiku: „Stěhujeme se do Los Angeles. Měli jsme dům 15 let, ale netrávili jsme v něm dost času,“ citoval Ringo Starra list Mail on Sunday.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také